Huawei premton 5G “Made in Europe”

0
Kreu i Huawei-t për Europën njoftoi sot se gjigandi kinez i telekomunikacionit do të instalojë njësi prodhimi në kontinentin europian, ndërkohë që...

Facebook sot ka përvjetorin e themelimit

0
Më 4 shkurt të vitit 2004, Facebook, një rrjet lidhjesh shoqërore në internet, u themelua nga Mark Zuckerberg me 4 shokët e...

10 brendet më të vlefshme në botë

0
Falë natyrës së veçantë, fuqia e një brendi të caktuar mund të jetë e vështirë që të kuptohet duke marrë si referencë...

Rrjeti social i shpall luftë dezinformimit

0
“Facebook” do të fillojë të fshijë lajmet e rreme dhe teoritë konspirative në lidhje me koronavirusin, me shpresën se në këtë mënyrë, do të...

Apple do t’i mbyllë të gjitha dyqanet në Kinë shkaku i virusit

0
Prodhuesi amerikan i telefonave të mençur dhe pajisjeve të tjera teknologjike, Apple, ka njoftuar se ka marrë vendim për mbylljen e të...

Amazon tejkalon Google dhe Apple si marka me vlerën më të lartë në botë

0
Falë natyrës së tyre të veçantë, fuqia e një marke të caktuar mund të jetë e vështirë që të kuptohet duke marrë...

Shikoni sa njerëz kanë marrë fotot tuaja në Instagram

0
Një hile në Instagram ju lejon të shihni se sa njerëz i ruajtën fotot tuaja. Thjesht kaloni në profilin tuaj të biznesit...

Apple pritet ta qesë në shitje një iPhone të ri e të lirë gjatë...

0
iPhone i lirë i Apple, i cili është përfolur për muaj të tërë, do të hyjë në prodhim në shkurt dhe kompania...

Xiaomi bëhet prodhuesi i katërt më i madh i smartfonëve në Evropën Perëndimore

0
Nuk është thjeshtë India. Evropa e dashuron Xiaomin gjithashtu. Presidenti i Xiaomi International Shou Zi Chew tregoi se kompania është prodhuesi i katërt më...

Diferenca e madhe mes 4G dhe 5G, rrjetit të së ardhmes!

0
Zhvillimi i aplikacioneve si Uber dhe Lyft, u mundësua nga 4G. Me 5G, makinat mund që një ditë të ecin vetë, pa shofer.

Artikujt e fundit