Iphone dhe Samsung humbin garën, ky është telefoni më i kërkuar

Shtatë vite pas hyrjes në garën e telefonave të mençur, Huawei po shet më shumë telefona se sa Apple. Sipas kërkimit të fundit të Counterpoint Research, dominimin...

Kini kujdes ndaj kurtheve kur përdorni Wi-Fi gratis

Rrjetet falas Wi-Fi mund të jenë gjë e shkëlqyer nëse dëshironi të kurseni një sasi mujore të internetit, por duhet pasur kujdes për shkak...

WhatsApp me plane të mëdha, shërbime edhe për bizneset

Shërbimi popullor i mesazheve WhatsApp – që mburret me mbi 1 miliard përdorues aktivë të përditshëm – ka bërë zyrtar planet e tyre për...

Konkurenca ndërmjet Apple dhe Samsung, caktohet çmimi i Iphone 8

Ashtu sikundër e do tradita, Apple pritet që të prezantojë brenda muajit shtator iPhone 8, që mbërrin në 10-vjetorin e prezantimit të modelit të...

Rusia “ka financuar fushatë keqinformimi” në Facebook

Rrjeti social Facebook tha se ka informuar hetuesit amerikanë se ka zbuluar se i ka shitur reklama një fushate ruse, e cila ka pasur...

Ja disa gjëra që nuk duhet t’i postoni në Facebook…

Problemi qëndron në faktin se ne kurrë nuk e dimë se kush është duke i parë në të vërtetë të dhënat tona. “Facebook” është bërë...

Ja disa aplikacione që ju shkarkojnë baterinë e telefonit

Bateria juaj e telefonit mbaron më shpejt edhe pse ju pretendoni se nuk e keni përdorur tepër telefonin! Në një raport të publikuar përsa...

Dukja e pasardhësit të Bugatti Chiron (Foto)

Bugatti Chiron ka një pamje të mahnitshme, që shoqërohet me shumë fuqi dhe mundësi për lëvizje të shpejtë. Por, kjo nuk i mjafton entuziastëve të...

Disa fakte rreth Instagramit…

Instagram është një nga aplikacionet më të përdorura dhe sot do t’u tregojmë 25 arsye pse kompania apo marka juaj duhet të jetë në...

iPhone-t e rinj do të quhen ndryshe

Shfaqen informacionet e reja në lidhje me iPhone-t e rinj të Apple, të cilëve u ka mbetur më pak se 10 ditë nga lansimi. Tani...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
86AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Holanda kërkon të shfajësoj veten nga gjenocidi i Srebrenicës

Qeveria holandeze i ka kërkuar Gjykatës së Lartë të vendit të përmbysë një vendim ku thuhet se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vdekjen e...

Bajadera të bardha me kokos, pa pjekje

Përbërësit: ▪ 300 g sheqer ▪ 200 ml ujë ▪ 250 g margarinë ▪ 300 g keks ▪ 100 g kokos Glazura: ▪ 100 g çokollatë të bardhë ▪ 3 lugë vaj Përgatitja: Sheqerin...

Arrestohet huligani që sulmoi deputetët në Kuvendin e Maqedonisë

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka arrestuar qytetarin Igor Jug nga Kumanova, që është niëri nga të dyshuarit për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin...

Trendi në rritje i ilaçeve/ Mos popullsia po plaket?

Importi i ilaçeve është një trend rritës prej një dekade edhe pse popullsia e vendit është pakësuar, por vitet e fundit rritja është më...

burgosurit i vë flakën dhomës së burgut në Dubravë, rrezikon veten dhe të tjerët

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të lirive të njeriut ka njoftuar se i burgosuri K. B. i dënuar për vrasje me dënim...

Çavusoglu: Në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen ideologjitë e terrorit

Ministri i Jashtëm, Mevlut Çavusoglu deklaroi se në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen arsyet kryesore dhe ideologjitë e terrorit. Ministri Çavusoglu mbajti...

Ymeri: Komunat do të jenë të qytetarëve dhe jo pushtetarëve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka shprehur besimin se në zgjedhjet lokale të 22 tetorit kjo parti do të shënojë fitore në shumë...