Galaxy S9 erdhi, fokusi tek kamera (Video-lajm në shqip)

Galaxy S9 u publikua në Barcelonë nga Samsung, kompania që pretendon se bashkë me S9+, janë smartphone që transformojnë mënyrën se si njerëzit komunikojnë,...

Për shkak të robotëve pa punë mund të mbesin 800 milionë persona

Hulumtimi i ri i Institutit McKinsey Global (MGI) tregon se deri në vitin 2030 në mbarë botën për shkak të robotëve pa punë mund...

FBI dhe CIA: Mos përdorni Huawei!

Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane, mes tyre FBI dhe CIA, kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe...

Çfarë duhet të dini ju rreth privatësisë së të dhënave tuaja në Facebook

Shefi ekzekutiv i Facebook-ut Mark Zuckenberg dëshmoi para ligjvënësve në Senatin Amerikan në lidhje me privatësinë dhe të dhënat. Disa anëtarë të Kongresit e shfrytëzuan...

Apple Watch Series 3 në fazën finale të testimit

Për adhuruesit e orëve të mençura të Apple, vjen një lajm i gëzueshëm nga kompania në Kupertino. Sipas raportimeve më të reja, seria e tretë...

Ripple kalon Ethereumin si kripto-valuta e dytë më e madhe

Ripple ka pësuar një rritje masive gjatë disa orëve të kaluara, duke e kaluar Ethereumin për herë të parë me kapitalizimin e tregut. Tokeni ripple...

Audi A8 i ri: Ja ku vjen makina më e zgjuar në botë

Vitet e shkuara, Audi garoi me rivalët BMW seria 7 dhe me Mercedes Klasii S sa i përket pamjes vizive dhe teknologjisë. Këtë herë vjen...

Samsung Galaxy Note 9 vjen me mbështetje 5G

Kompania Samsung mund të implementojë mbështetjen 5G në modelin e ardhshëm Galaxy Note9. Raportimet nga Koreja Jugore bëjnë të ditur se Samsung do të shfrytëzojë...

Publikohet harta më e saktë e 3D e yjeve (Video)

Sonda hapësinore Gaia ka regjistruar të dhëna me saktësi të pashembullt. Agjencia Evropiane e Hapësirës ESA ka përditësuar diagramin e yllit Gaia 3D. Versioni i...

Nuk dëshironi që të tjerët të dinë se jeni online në Instagram? Ja sesi...

Kjo është një veçori aspak për tu përgëzuar. Mbase ju dëshironi që të qëndroni online por të mos i përgjigjeni askujt. Rrjetet social çdo ditë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
162AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Anglia e nis mirë, mposht Tunizinë

Kombëtarja e Anglisë ka shënuar fitore shumë të vështirë ndaj Tunizisë në Kupën e Botës me rezultat 2:1. Botërori i Rusisë është i destinuar për...

Turqi, shkalla e papunësisë bie në 10.1 për qind

Shkalla e papunësisë në Turqi ka rënë në 10,1 për qind në muajin mars, që është për 1,6 për qind më pak se në...

Valon Behrami flet per gjendjen e tij

Valon Behrami mbeti pak i lënduar gjatë përballjes kundër Brazilit, megjithatë ka qenë vetë doktori i skuadrës Cuno Wetzel, i cili, ka dhënë lajmin...

Netanyahu u takua me mbretin Abdullah në Jordani për bisedime rreth paqes

Kryeministri Benjamin Netanyahu u takua me mbretin Abdullah II të Jordanisë në Amman të hënën, tha zyra e kryeministrit. Netanjahu dhe mbreti folën për zhvillimet...

Melania Trump “urren” të shikojë familjet që ndahen në kufirin amerikan

Melania Trump, bashkëshortja e presidentit amerikan Donald Trump ka shprehur se "urren" të shikojë familjet që ndahen në kufirin amerikan, transmeton Anadolu Agency (AA). Stephanie...

Gjendet një person i vdekur në Gjilan, dyshohet për vetëvrasje

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka konfirmuar për Telegrafin se të hënën, rreth orës 10 e 10 minuta,...

Studimi: Meditimi dhe joga i bëjnë njerëzit më egoistë

Në një studim të zhvilluar në Britani të Madhe pretendohet se meditimi dhe joga i bën njerëzit më egoistë, transmeton Anadolu Agency (AA). Në studimin...