Samsung Galaxy S9 sjell vetëm 4GB RAM

0
Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 Plus pritet të bëhen zyrtarë në Mobile World Congress muajin e ardhshëm. Ne kemi dëgjuar më parë se...

Bien shitjet e iPhone

0
Shifrat konfirmohen edhe nga vet kompania që ka publikuar shumë më pak të ardhura për këtë fillim vit.

Samsung konfirmon telefonin e parë 5G

0
Operatori celular Amerikan Verizon dhe Samsung konfirmuan ditën e Hëne lançimin e telefonit të parë 5G në 2019-ën në SHBA. Lajmi vjen pak orë pasi...

Dalin pamjet e para të kamerës GoPro Hero 7

0
Kamera e ardhshme e GoPro është parë në një dyqan dhe është fotografuar nga një person që ka shpërndarë foton. Kamera GoPro Hero 7...

Zbulohet veçantia e rëndësishme te Tesla Model 3 (Video)

0
Ka rrjedhur një video e shkurtër, që e tregon nga afër Tesla Model 3 teksa testohej në pistë. Ajo që bie në sy më së...

Ta zëvendësojmë Facebook-un me Kur`an

0
Shumë besimtarë, pak a shumë janë të varur nga Facebook-u. I kontrollojmë llogaritë në Facebook nga disa herë në ditë. Disa e kanë përditshmëri...

Rreziqet e internetit, fëmijët shqiptar të pambrojtur nga ngacmimet e deri te pedofilia

0
Në mbarë botën, më shumë se 175 000 fëmijë hyjnë çdo ditë për herë të parë në internet, një fëmijë i ri në sekondë,...

Kështu duket dizajni i ri i Facebook-ut në telefon (Foto)

0
Facebook ka zyrtarizuar planet për ridizajnim komplet të websajtit të saj tepër popullor. Edhe pse ndryshimet në uebsajte nuk...

Amazon tejkalon Google dhe Apple si marka me vlerën më të lartë në botë

0
Falë natyrës së tyre të veçantë, fuqia e një marke të caktuar mund të jetë e vështirë që të kuptohet duke marrë...

SHBA-ja zgjeron akuzat kundër Huaweit

0
Shtetet e Bashkuara zgjeruan padinë kundër gjigantit kinez të telekomit, Huawei, duke e akuzuar atë për një plan, “të vjetër me dekada”, për të...

Artikujt e fundit