WhatsApp me 1 miliardë përdorues brenda ditës

Një vit më parë WhatsApp kishte 1 miliardë përdorues brenda muaji, ndërsa sot përdoret nga 1 miliardë persona brenda ditës. Kjo shifër e jashtëzakonshme u...

Nga mbarë bota, këto janë katër vendet ku nuk ka Netflix

Duket se rrjeti i transmetimit të filmave "Netflix" e ka pushtuar botën - por këtu bëjnë përjashtim katër vende. Shërbimi jashtëzakonisht i popullarizuar ka nisur...

Teknologjia e rrëzikshme për fëmijët

Pajisjet teknologjike nuk janë efikase për fëmijët pasi gjatë përdorimit të tyre ata marrin informacione të papërshtatshme. Sot, më shumë se kurrë ne jemi afër...

BMW X5 si kjo nuk keni parë ndonjëherë [Foto]

Me gjashtë rrota dhe vetëm dy dyer, kjo nuk është BMW-ja e zakonshme që hasni në rrugë cdo ditë. Nautiluz Creation është kompani e specializuar...

A duhet ta mbulojmë kamerën e kompjuterit?…

  Kamera e laptopit ose celularit tuaj mund të jetë mjaft e nevojshme për ju, por një numër i habitshëm ekspertësh pajtohen se mbulimi i...

Aplikimi i robotëve në kujdesin shëndetësor

Ndërsa ka shqetësime për makinat që zëvendësojnë njerëzit në fuqinë punëtore, përfitimet që shoqërojnë zhvillimin teknologjik janë joshëse. Paramendoni se si një makinë që nuk...

Ky është modeli 159$ që po sfidon iPhone x

Befasitë që lidhen me iPhone X sa vijnë e shtohen. Kompania kineze Oukitel ka zbuluar modelin U18, i cili ka një pamje të ngjashme...

Asus ZenFone 5 i ngjashëm me iPhone X

Një nga trendet e këtyre muajve të fundit është përshtatja me nivelin e iPhone X nga telefonat Android. Të tillë si Leagoo S9, Asus ZenFone...

Këto janë shtatë veçoritë e reja të Samsung Note 9

Për shkak të disa thashethemeve të mëhershme, supozohet se telefoni i ri smartphone i Samsung do të ketë një skaner gjurmë gishtash në ekran. A...

OnePlus “skuq” tregun nga 10 korriku

OnePlus ka njoftuar se do të nxjerrë në treg një celular OnePlus 6 me ngjyrë të kuqe. Fillimisht ky “smartphone” do të jetë i disponueshëm...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

KQZ: Deri në ora 11:00 votuan 16% e qytetarëve në zgjedhjet e jashtëzakonshme në...

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka bërë të ditur se deri në ora 11:00 të drejtën e tyre për të votuar e kanë shfrytëzuar...

Kontingjenti i FSK-së në ushtrimin e NATO-s “Immediate Response-19”

Sot u nisë një kontingjent i FSK-së për të marrë pjesë në ushtrimin fushor të organizuar nga Ushtria Amerikane për Evropë (USAREUR)...

I riu nga Tirana me aftësi të kufizuara, agjëron, punon dhe ndjek shkollën

Sfidat dhe pengesat me të cilat përballen personat me aftësi të kufizuara në jetën e përditshme në Shqipëri janë të shumta, por...

SHBA, një punonjës i shkollës së FETO-s kërkonte nga nxënësit “fotografi të papërshtatshme”

Një asistent zyre në një shkollë të lidhur me organizatën terroriste FETO-n në Florida të SHBA-ve u arrestua me arsyetimin se kërkonte...

Erdoğan: Turqia do të marrë avionët F-35 herët ose vonë

Turqia do të marrë avionët luftarakë amerikanë F-35 herët ose vonë, tha presidenti i vendit Recep Tayyip Erdoğan, duke riafirmuar qëndrimin se...

Simptomat që tregojnë se keni probleme me qarkullimin e gjakut

Qarkullimi i gjakut është jetik për një shëndet të mirë, pasi gjaku ndihmon në transportin e lëndëve ushqyese dhe oksigjenit në secilën...

Rreziku që ju kanoset nga aspirina

Marrja e dozës së ulët të aspirinës për të parandaluar sëmundjet e zemrës shoqërohet me një rrezik në rritje të gjakderdhjes në...