“Vrasësit” e baterisë

Disa këshilla si t'i zgjasni jetën telefonit tuaj celular dhe kush janë "vrasësit"e baterisë. 1- Aplikacionet aktive në sfond. Në vëmendje duhet të jenë aplikacionet...

LG është furnizuesi dytësor i Apple për panelet OLED në iPhone XS

Dominimi i Samsung si furnizuesi i vetëm i paneleve OLED për modelet e iPhone-it të Apple thuhet se ka ardhur në përfundim. Sipas një raporti...

Robotët rrezikojnë të pensionojnë para kohe njerëzimin, ja çfarë pritet deri në 2025

Zhvillimi i teknologjisë po kthehet në një rrezik serioz për njerëzimin.  Sipas studimit më të fundit,  thuhet se robotët do të kryjnë më shumë...

iPhone ‘i lirë’ nga Apple nuk do të dal në shitje deri në tetor

Raportet që u shfaqën disa muaj më parë spekuluan se Apple mund të përballet me probleme të furnizimit me ekranet LCD, pasi furnizuesi Japan...

Huawei dëshiron të zëvendësoj PC-të me telefonat e palosshëm

Huawei po punon në një telefon që shpreson të zëvendësojë kompjuterin tuaj. CEO i biznesit telefonik të kompanisë, Richard Yu, ka konfirmuar se një telefon...

Ju ka humbur gjë? Pyesni… Samsungun!

Kompania Samsung do të hedhë në treg në Shtetet e Bashkuara të Amerikës një pajisje të vogël që ndihmon njerëzit të mos humbasin objektet...

Samsung 10+ mund të ketë pesë kamera

Harrojeni për disa sekonda Iphone ‘Xs’ dhe ‘Xr’ pasi që kompania Samsung pritet ta godasë fuqishëm tregun e telefonave të mençur, transmeton Indeksonline. Vitin...

LG zbulon datën se kur do të publikojë telefonin me 5 kamera

Kompania ‘LG’ ka zhdukur kuriozitetin tek përdoruesit e saj rreth datës së publikimit të telefonit me pesë kamera. ‘LG’ do të publikojë modelin ‘V40 ThinQ’...

Detajet kryesore që duhet t’i dini për smartfonët e ri të Apple

Kompania amerikane e prodhimit të smartfonëve ka prezantuar 4 pajisje të reja, duke përfshirë 3 smartfonë dhe serinë e 4 të orave të mençura. Smart...

Huawei falenderon Apple për mos sjelljen e risive

Apple njoftoi më në fund iPhone-ët e ri dhe Apple Watch. Ndërsa nuk ka dyshime se disa konsumatorë janë shumë të ngazëllyer për produktet...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Qyteti i lumtur ku nuk është asnjë makinë!

Në Pontevedra, zhurmat e zakonshme të një qyteti spanjoll janë zëvendësuar nga cicërimat e zogjve dhe bisedat mes njerëzve. Këta të fundit, nuk flasin...

Dy ushtrues detyre në krye të ministrive, AKR dhe Nisma neglizhojnë dhënien e propozimeve

Ministria e Tregtisë dhe Industrisë si dhe ajo e Ambientit dhe Planifikimit Hapësinor tash e një kohë kanë mbetur vetëm me ushtrues detyre në...

Dembele ka filluar ta arsyetojë shumën e paguar për të prej 150 milionë eurove

Me het-trikun e tij, Lionel Messi ishte padyshim ylli i fitores së Barcelonës ndaj PSV Eindhoven m rezultat 4-0. Por Ousmane Dembele e futi verën...

Gjermania vë në përdorim trenin e parë në botë me hidrogjen

Gjermania ka vënë në përdorim trenin për pasagjerë Coradia iLint, që është i pari i parë në botë, që për karburant do të përdorë...

Nëse largohet nga Real Madrid, ky do të jetë ekipi i ri i Kroosit

Toni Kroos vazhdon të zgjojë interesim për largim nga Real Madrid. Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka shtuar interesimin për transferimin e mesfushorit të...

Ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve

Sonte do të zhvillohen edhe tetë ndeshje tjera të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve. Pas natës emocionuese të mbrëmshme me sfidat e Ligës...

Ujë me limon në vend të kafesë

Një rutinë e mirë e mëngjesit ndikon në disponimin e gjithë ditës suaj, edhe gjërat e vogla të mëngjesit mund të mbesin në mendjen...