2.2 milionë drita, ja kush është vendi më i ndriçuar i Evropës (Foto)

0
Satelitët që ndodhen mbi tokë e fotografojnë shpesh planetin tonë dhe tashmë i kanë dhënë një përgjigje pyetjes se kush është vendi më i...

Krijesa gjigante në plazhin e Indonezisë, askush nuk e di çfarë është (FOTO)

0
Një krijesë e madhe dhe misterioze është parë e ngrodhur në një plazh në Indonezi - dhe deri tani askush nuk e di se...

NASA trondit botën, dielli nuk do të linë më nga lindja por ….

0
Mediat ndërkombëtare “ Daily Mail” dhe “Huffington Post“ kanë raportuar për të dhënat e nxjerra nga Agjencisë Kozmike Amerikane (NASA). Të dhënat tregojnë se dielli...

Pas 70 vitesh, gjenden nëndetëset e mbytura të Bashkimit Sovjetik. Zbulohet e vërteta e...

0
Dy nëndetëse sovjetike të fundosura në fund të detit gjatë Luftës së Dytë Botërore janë zbuluar në Gjirin e Finlandës nga një grup rus...

Një zbulim i rëndësishëm në luftën kundër kancerit

0
Studimi më i fundit shton shpresat për gjetjen e një kure që do të zhdukë kancerin. Shkencëtarët kanë gjetur një mënyrë për zhdukjen e...

Helmi i merimangës mund të përdoret për trajtimin e paralizës

0
Në një hulumtim të bërë në Australi u zbulua se helmi i merimangës mund të përdoret për trajtimin e paralizës, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Ateistët në rrezik zhdukjeje

0
Sipas një studimi të ri ateizmi është në rrezik të zhdukjes, sepse njerëzit fetarë kanë shkallë më të lartë riprodhimi. Për shkak të mosbesimit të...

Namazi mund ta shërojë dhimbjen e shpinës

0
Një studim i bërë nga Binghamton University në New York, përdori modele të gjeneruara në mënyrë kompjuterike të indianëve, aziatëve dhe amerikanëve për...

Pas 45 vjetësh, njerëzit sërish do të udhëtojnë në hënë

0
Njerëzimi pas një pauze 45 vjeçare do të ketë rastin që të udhëtojë në Hënë. Nga kompania Space X thonë se dy njerëz vitin e...

Shkencëtari turk shpik veglën për profilizim të shpejtë të ADN-së

0
Shkencëtari turk, Huseyin Onay, nga Fakulteti i Mjekësisë në Universitetin Egje të Izmirit, me anë të veglës të cilën e ka shpikur ka arritur...