Misteri – Çfarë ndodhi në qiellin meksikan përpara tërmetit?

Meksika u përfshi nga tërmeti më i fuqishëm në 100 vitet e fundit, por diçka misterioze ndodhi disa minuta më herët. Në qiellin e kryeqytetit...

Qelizat staminale kundër Parkinsonit funksionojnë tek majmunët

Dëmet e shkaktuara nga sëmundja e Parkinsonit janë riparuar falë qelizave staminale. Qelizat e implantuara në trurin e majmunëve kanë bërë të mundur rikuperimin...

Japonia prodhon energji elektrike nga rrymat e oqeanit

Kompania japoneze për prodhimin e pajisjeve mekanike dhe një organizatë qeveritare, thanë se kanë arritur që të prodhojnë energjinë elektrike nga rrymat e oqeanit. IHI...

Llava e vullkanit siç nuk e keni parë (VIDEO)

Kjo eshte mbetja e llaves, ashtu siç nuk eshte paraqitur asnjehere me pare. Eshte e pabesueshme se si nga nje nxehtesi aq e madhe mund...

Nëse shpërthen ky vullkan, dy të tretat e kontinentit amerikan bëhen të pabanueshme (Foto)

Vullkani gjigant Yellowstone në afërsi të parkut nacional Yellowstone në Wyoming do të mund të shpërthente në të ardhmen e afërt. Nëse kjo ndodhë,...

Pse nuk duhet të lexoni në celularë para gjumit?

Në rast që fleni me njerëzit të cilët para se të flenë lexojnë në telefonin tyre, atëherë ju kërcënoheni nga rreziku. Domethënë kjo mund ta...

Zbulohet avioni i Luftës së Dytë Botërore në Oqeanin Paqësor

Turistët presin të dëshmojnë mrekulli të papritura kur eksplorojnë botën. Por turistët që vizituan arkipelagun mikronezian të Palau zbuluan një pamje të pazakontë, të...

Kjo vitaminë ulë rrezikun e abortit

Hulumtuesit australianë zbuluan se marrja e vitaminës B3 gjatë shtatzanisë mund të zvogëlojë rrezikun e problemeve të lindjes dhe të abortit. Në një hulumtim 12...

Mishi i pulës shkakton kancer

Më në fund FDA ka konfirmuar prezencën e arsenikut një agjent i cili shkakton kancer, në mishin e pulës që është shitur në SHBA....

Ari mund të përdoret në luftën kundër kancerit të mushkërive

Shtresa të vogla të arit mund të përdoren në luftën kundër kancerit, ka sugjeruar një studim i fundit. Shkencëtarët në Universitetin e Edinburgut kanë ardhur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
86AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Mikrovala e dëmshme për shëndetin!

Shpesh mikrovalat janë mënyra me e mirë për të gatuar apo ngrohur ushqimet tona. Por studimet tregojnë se ato janë të shoqëruara me efekte...

SHBA – Policia vret me armë shurdh-memecin

Një njeri i shurdhër dhe memec u qëllua për vdekje nga policia pasi fqinjët e tij bërtitën se “ai nuk mund të dëgjojë”. Magdiel Sanchez,...

Katër muaj pas vrasjes së Ermalit, asnjë i arrestuar

Po bëhen gati katër muaj që prej kur u vra Ermal Kamberaj. Mos kapja e dorasit që i mori jetën 24-vjeçarit, ka mllefosur familjarin...

Pse nuk duhet të fleni në avion?

Qëndroni zgjuar ose rrezikoni dëgjimin tuaj. Nëse jeni në gjumë në një avion gjatë një ndryshimi të papritur të lartësisë, aftësia juaj për të barazuar...

Mos ua numëroni gabimet fëmijëve…

Të rriturit duhet të përpiqen t’i vënë në dukje arritjet e fëmijës dhe gjërat e reja që mëson çdo ditë. Vetëm kështu do të jenë...

Sigal Prishtina eliminohet prej kualifikimeve të Ligës së Kampionëve

Sigal Prishtina është eliminuar prej kualifikimeve të Ligës së Kampionëve. Prishtinasit kanë pësuar humbje edhe në takimin e dytë kundër skuadrës bjelloruse Tsmoki Minsk me...

Pastroni banjon tuaj me vetëm dy përbërës…

Përdorni detergjentë të shtrenjtë, por sërish tualeti juaj nuk shkëlqen? Nuk keni pse shpenzoni kaq shumë. Zgjidhja vjen vetëm me dy përbërës të thjeshtë. Një...