Gënjeshtrat më të mëdha rreth shëndetit

Mbi shëndetin thuhen shumë gjëra edhe të pakuptimta. Nuk është e vërtetë se supostet janë më efektive se sa tabletat, se  spinaqi  është  i...

Shtohet përdorimi mjekësor i vajit të kanabisit

Numri i përdoruesve të vajit të kanabisit në Britani është dyfishuar në një vit, raporton Mail Online të dhënat e fundit. Tashmë në gjithë vendin...

“Apple” zbulon 20 aplikacionet më të shkarkuara për 2017-n

Ndërkohë që përgatitemi t’i japim lamtumirën 2017-s, “Apple” ka publikuar listën e aplikacioneve më të shkarkuara nga “App store”. Snapchat edhe pse ka përjetuar rënie...

Aplikimi i robotëve në kujdesin shëndetësor

Ndërsa ka shqetësime për makinat që zëvendësojnë njerëzit në fuqinë punëtore, përfitimet që shoqërojnë zhvillimin teknologjik janë joshëse. Paramendoni se si një makinë që nuk...

Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike

Për më pak se një dekadë, tregu i pjesëmarrjes së automobilave elektrikë në shitjen globale të automjeteve të reja do të arrijë në 16...

Çmendet Bitcoin-i, ja sa shkon vlera e tij

Monedha virtuale Bitcoin për herë të parë duke kaluar vlerën prej 12.000 dollarësh ka thyer një rekord të ri. Vlera e Bitcoin u rrit në...

Samsung Galaxy S9 dhe S9 plus do të vijnë në janar

Publikimi i Samsung Galaxy S9 dhe S9 + do të bëhet në janar 2018 në CES. Telefonat e rinj thuhet të kenë një sensor...

Varësia ndaj celularit po shkatërron trurin e adoleshentëve

Të rinjtë po bëhen gjithmonë e më shumë të varur nga celularët. Një studim i ri thotë se kjo varësi ndaj teknologjisë mund të ndikojë...

Kjo është Porsche 911 GT3

Kompania e njohur TechArt, e cila merret me modifikimin e veturave të Porsches, për panairin e veturave në Esen ka përgatitur paketën sportive “Carbon...

Facebook paralajmëron përdoruesit: Do ua mbyllim llogaritë nëse nuk keni foton tuaj

Facebook së fundmi ka paralajmëruar përdoruesit e tij se do i mbylli llogaritë e tyre në këtë aplikacion  nëse ata  nuk ngarkojnë një foto...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
114AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kjo është dorëheqja e radhës në Vetëvendosje

Donika Kadaj Bujupi është deputetja e radhës nga Lëvizja Vetëvendosje që ka hequr dorë nga të gjitha pozitat në kryesinë e VV-së. Indeksonline mëson se...

Mediat gjermane: Veriu i Kosovës, vrima e zezë e mafias

Në sundimin hibrid të veriut të Kosovës, Beogradit, Prishtinës, marrin pjesë misione dhe krime ndërkombëtare, shkruan mediat gjermane dhe raportet nga Deutsche Welle. Për vite...

Kaos në Britani, stuhia mbyll qindra shkolla dhe autostrada (FOTO)

Kaos në Britani, stuhia "Fionn" mbyll qindra shkolla dhe autostrada (FOTO LAJM) Qindra shkolla janë mbyllur në Britani ndërsa stuhia e dëborës "Storm Fionn"po afrohet. Fëmijët...

Zyrtare: Qeveria i jep leje Vuçiqit për të vizituar Kosovën

Qeveria e Kosovës i ka dhënë leje presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që të vizitojë Kosovën gjatë fundjavës së ardhshme. Këtë e ka konfirmuar Jetlir...

10 simptoma të kancerit që duhet ti dini

Para së gjithash DUHET të konsultoheni me mjekun tuaj nëse keni ndonjë përkeqësim në shëndet. Ndryshime në lëkurë Një njollë e re në lëkurën tuaj ose...

Kirurgu don të kryej operacion në gjendje të dehur

Nj kirurg plastik nga Kentaki i SHBA-ve u arrestua pasi dyshohej se ishte i dehur, dhe si i tilë donte të kryente një operacion. Dr....

Trump e nxjerr nga zyra gazetarin e CNN pasi nuk i pelqeu pyetja (VIDEO)

Akuzat mbi gjuhën vulgare të përdorur në drejtim të emigrantëve duket se e acarojnë Presidentin amerikan Donald Trump. Irritimin ai e shfaqi publikisht në Zyrën...