Këto janë shkaqet pse nxehet telefoni

Të gjitha pajisjet gjenerojnë nxehtësi, por ajo nxehtësi është armiku i baterisë. Nëse pajisjet tuaja po nxehen shumë shpesh, më poshtë mund të lexoni...

Hulumtim, nuhatja e ushqimit shkakton shtim të peshës trupore

Shkencëtarët amerikanë kanë treguar se nuhatja e ushqimit ka lidhje me ngrënien e tepërt. Shkencëtarët e Kampusit në Berkeley të Universitetit të Kalifornisë në SHBA...

Hulumtim, truri i psikopatëve punon më ndryshe

Shkencëtarët zbuluan se truri i personave me çrregullime psikotike punon më ndryshe dhe se kjo mund të çojë në dhunë. Në një artikull të publikuar...

Ekspertët: Bitcoin nuk e rrezikon tregun kosovar

Monedha virtuale e quajtur ndryshe, Bitcoin është shtrirë edhe në Kosovë. Kjo monedhë, ekziston vetëm në rrjetet informatike, por me anë të së cilës...

Sa kushton TV më i madh në botë

Mbase nuk e keni menduar kurrë, por televizori më i madh në botë është 262 inç pra 6.14 metra i gjatë. Ai peshon 800 kilogramë. Ndaj,...

Sa shumë ecim gjatë gjithë jetës sonë?

Sipas një studimi të ACSM (Kolegji Amerikan i Mjekësisë Sportive), një person aktiv përshkon mesatarisht në jetën e tij rreth 120.000 km, ose tri...

Ky është ekstremi më i ri i kërcimit (VIDEO)

Kërcimi nga droni, po llogaritet si ekstremi i ri në fushën e "gjërave avantureske". Një avanturier i llojit të tillë ka kërcyer nga një lartësi...

Brenda hotelit luksoz në Dubai gjendet një pyll gjigant (FOTO)

I keni parasysh ato përrallat me natyrë magjepëse? Tashmë mund t’i shikoni në realitet. Në Dubai po ndërtohet një hotel i ri, ndër më...

Xhamia pa shtylla mahnitë vizitorët (FOTO)

–Xhamia e sapohapur "Haxhi Firdaus Turkmenoglu" në lindje të Turqisë me bukuritë e saj tërheq vizitorët, por edhe me brendësinë e saj e cila...

Ky meteor u gjet në kopshtin e një familjeje

Shkencëtarët i ka entuziazmuar zbulimi i një meteori 500 gramësh, në kopshtin e pasëm të një shtëpie në Holandë. Ata janë të bindur se...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
72AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Nëna hebreje, babai katolik, vajzat myslimane

Magda Haroun, kryesuesja e bashkësisë hebraike në Egjipt, ka rrëfyer se si është e martuar me një burrë katolik, ndërsa ka dy vajza që janë muslimane. Duke festuar...

Jerusalem, 79 palestinezë të lënduar para xhamisë Al-Aksa

Të paktën 79 persona u plagosën gjatë intervenimit të policisë izraelite para xhamisë Al-Aksa, raporton Anadolu Agency (AA). Forcat izraelite kanë përdorur plumba gome, bomba...

Në Turqi mbahen protesta kundër sulmeve në xhaminë Al-Aksa

Një numër i organizatave joqeveritare turke sot do të mbajnë protesta në mbarë Turqinë me rastin e ndërhyrjes dhe sulmeve nga policia izraelite në...