Rreziku për gazetarët që i kundërvihen pushtetit

Atossa Araxia Abrahamian-Autobomba që vrau gazetaren investigative Daphne Caruana Galizia, të hënën, nuk shpërtheu në Honduras, Afganistan apo në ndonjë vend tjetër, ku mund...

Arkeologët habiten me zbulimin e një vendi misterioz në Arabinë Saudite

Arkeologët janë të habitur në zbulimin e një vendi të lashtë misterioz në fushat e lavdisë të Arabisë Saudite perëndimore. Rreth 400 struktura, të njohura...

Del në treg celulari i parë me dy ekrane me palosje (Video)

Teknologjia më e fundit e prodhuar nga ZTE është një celular me dy ekrane të plota. Ekrani i parë i Axon M është 5.2 inç...

Audi do t’i largojë gjatë kësaj jave, shtresat e kamuflazhit nga A7 i ri...

Pasi prezantoi në fillim të muajit modelin A8, Audi është gati të tregojë se si duket edhe një model tjetër. Ndryshimet që ka bërë në...

Samsung prezanton kamerën VR me 17 lente

Samsung ka prezantuar modelin e ri të kamerës për realitet virtual 360 Round. Kamera përdorë 17 lente për të xhiruar përmbajtjen VR prej 360 shkallësh...

Drama e jetimit sirian në Festivalin ndërkombëtar të filmit turk

Njerëzit do të dëshironin të gjejnë dhe të ndihmojnë një jetim pasi të shohin filmin “Never Let Me” (Kurrë mos më lër), filmi i...

Gjërat që nuk duhet t’i bëni nëse iu bjen telefoni në ujë

Orizi, tharësja e flokëve dhe furra e sobës… janë disa nga gjërat për të cilat besohej se mund t’ua shpëtojë telefonin që ju ka...

Shkencëtarët turq diagnostikojnë kancerin përmes lëngjeve të trupit

Shkencëtarët turq kanë zhvilluar një teknologji me mikroçip me çka mund të bëjnë diagnostifikimin e qelizave të kancerit përmes lëngjeve të trupit, siç janë...

Testohet rrjeti 5 g

Qualcomm ka demonstruar shpejtësinë e internetit prej 1 gigabajt për sekondë duke përdorur një çip të rrjetit të internetit 5G. Prodhuesi i çipave ka deklaruar...

Një lajm i mirë për “meraklinjtë” e iPhone

Është shkruar mjaft shumë për praninë e telefonit iPhone X dhe problemet me rezerva. Apple thuhet se është duke pasur telashe me rezervat e telefonave...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
101AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

U shpall i pafajshëm, Limaj pritet si hero në vendlindje

Pasi u shpall i pafajshëm nga Gjykata Themelore në Prishtinë, kryetari i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj është pritur në mënyre madhështorë në vendlindjen...

Një robot do prezantojë një program në transmetim direkt

Emisioni ‘Today’ në BBC do të prezantohet nga një robot i quajtur Mishalbot, për të cilin ekspertët kanë përdorur inteligjencë artificiale që të arrijë të prezantojë. Zgjodhën pikërisht këtë...

Evakuohen banorët, Black Friday në Londër përcillet me të shtëna

LONDËR (AA) – Policia njoftoi se mbrëmjen e sotme janë duke trajtuar një incident në stacionin qendror Oxford Tube në Londër, si pasojë e...

Kosova nuk ia del dot përballë tri herë kampionit të Evropës

Kosova ka pësuar humbje në ndeshjen e parë kualifikuese të botërorit “Kina 2019” kundër ish-kampionit të Evropës. Basketbollistët tanë nuk arritën të fitonin para shikuesve...

Dikur e mbronte, tani Haradinaj kundër Kurtit

Kreu i ekzekutivit, ish bashkëpunëtori i Vetëvendosjes në opozitë kur hidhej gazi lotsjellës në seancat e Kuvendit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i është drejtuar...

Kosovë-Lituani, gati për superndeshjen historike

Pas pak minutave Kosova do ta nisë ciklin eliminator për Kampionatin Botëror “Kina 2019″. Përballë Kosovës do të jetë njëra nga kombëtaret më të forta...

Dalawie reagon ndaj veprimit të deputetëve: Mos i lëshoni seancat, kryeni obligimet tuaja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kritikuar sjelljet e deputetëve të Kuvendit të Kosovës, të cilët kanë lëshuar sallën gjatë seancave plenare të...