Samsung zbulon datën e debutimit të Galaxy S11

Të shtunën Samsung bëri të ditur se aktiviteti tradicional Unpacked do të mbahet më 11 Shkurt ku kompania pritet të prezantojë smartfonët...

Kështu ndizet makina kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni

Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e...

Droni-satelit, mjeti fluturues më i madh në botë

Ky avion gjigant, me tre bishta e me vetëm njërin krah sa një avion pasagjerësh, është më shumë si dron, por mund...

Zbulohet rroga e shefit të Apple

Kreu i “Apple”, Tim Cook, ka fituar 11,6 milionë dollarë në vitin 2019, nga 15,7 milionë në 2018, për shkak të perfomacës më...

Daimleri tërheq nga tregu amerikan 744 mijë vetura Mercedes-Benz

Prodhuesi gjerman i automjeteve Daimler AG ka konfirmuar se do të tërheqë nga tregu amerikan 744 mijë vetura të modeleve të krijuara...

Njihuni me Lamborghinin gjigant me gjashtë rrota

bimelecdesign ka punuar në një Larborghini, duke e kthyer në makinë me gjashtë rrota, të aftë për të gjitha terrenet, por pa...

Samsungu do ta prezantojë tastierën virtuale eksperimentale e cila përdor AI

Kompania nga Koreja e Jugut, Samsung, ka njoftuar se do ta prezantojë tastierën e vet virtuale eksperimentale gjatë panairit CES 2020, e...

Këto janë top 10 makinat e Mercedes Benz

Prodhuesi gjigand i veturave “Daimler Benz”, mbetet edhe pas 138 vjetëve të ekzistencës një nga liderët kryesorë në botën e makinave.

14 enterierët më të mirë të makinave gjatë vitit 2019

Enterieri i një makine është tepër i rëndësishëm dhe për këtë arsye prodhuesit i kushtojnë vëmendje të veçantë. Makinat,...

Telefonat më të shitur të vitit 2019

Telefoni i mençur iPhone XR, prodhim i Apple, është për të katërtin tremujor radhazi, smartfoni më i shitur në botë.