Iphone dhe Samsung humbin garën, ky është telefoni më i kërkuar

Shtatë vite pas hyrjes në garën e telefonave të mençur, Huawei po shet më shumë telefona se sa Apple. Sipas kërkimit të fundit të Counterpoint Research, dominimin...

Politikanët po nuk u detyruan nuk punojnë

Disa kane bukurinë , disa zgjuarsinë , disa fatin , disa dashurinë , disa energjine , pastaj vi unë qe i kam te gjitha. Nga...

Lepaja: Korrupsioni nuk mund të rritet më, e ka arritur limitin!

Nuk e kuptoj përse gjithë ky shqetësim lidhur me premtimin e ministrit të ri të drejtësisë lidhur me krimin e organizuar dhe korrupsionin. Krimi i...

Qeveria me tri qendra të vendimmarrjes

Katër dosje me pak faqe letre përbrenda barten prej duarve në duar. Katër burra me firmat e tyre e vulosin në ato letra të...

Kini kujdes ndaj kurtheve kur përdorni Wi-Fi gratis

Rrjetet falas Wi-Fi mund të jenë gjë e shkëlqyer nëse dëshironi të kurseni një sasi mujore të internetit, por duhet pasur kujdes për shkak...

Teknika mesimore – Ja si e spjegon një mësimdhënës njësinë mësimore studentëve!

Ky profesor i fizikës e ka vënë jetën e tij ne rrezik që ta demostroj një eksperiment! Ky eksperimet ua bënë të mundur që...

Vendet euroskeptike më të rrezikshme se Brexit për BE-në

Vendet anëtare të “tipit si Polonia” konsiderohen në Bruksel si një “rrezik më i madh sesa Brexit” në lidhje me kompaktësinë e Bashkimit Evropian,...

Misteri – Çfarë ndodhi në qiellin meksikan përpara tërmetit?

Meksika u përfshi nga tërmeti më i fuqishëm në 100 vitet e fundit, por diçka misterioze ndodhi disa minuta më herët. Në qiellin e kryeqytetit...

Çfarë ndodh në trurin tonë kur hapim gojën në mënyrë të pavullnetshme

Shumë thonë se hapja e gojës është ngjitese…dhe nuk gabohen. Ekspertët janë përpjekur të zbulojnë se çfarë ndodh në trurin e njeriut që e...

Shami dhe stil: Këto janë trendet e fundit

Veshja për gratë ka rëndësi për secilin dhe assesi nuk duhet të konsiderohet si "procedurë e përditshme", por i duhet kushtuar rëndësinë e duhur. Ka...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
86AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Holanda kërkon të shfajësoj veten nga gjenocidi i Srebrenicës

Qeveria holandeze i ka kërkuar Gjykatës së Lartë të vendit të përmbysë një vendim ku thuhet se Holanda ishte pjesërisht përgjegjëse për vdekjen e...

Bajadera të bardha me kokos, pa pjekje

Përbërësit: ▪ 300 g sheqer ▪ 200 ml ujë ▪ 250 g margarinë ▪ 300 g keks ▪ 100 g kokos Glazura: ▪ 100 g çokollatë të bardhë ▪ 3 lugë vaj Përgatitja: Sheqerin...

Arrestohet huligani që sulmoi deputetët në Kuvendin e Maqedonisë

Ministria e Brendshme në Maqedoni ka arrestuar qytetarin Igor Jug nga Kumanova, që është niëri nga të dyshuarit për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin...

Trendi në rritje i ilaçeve/ Mos popullsia po plaket?

Importi i ilaçeve është një trend rritës prej një dekade edhe pse popullsia e vendit është pakësuar, por vitet e fundit rritja është më...

burgosurit i vë flakën dhomës së burgut në Dubravë, rrezikon veten dhe të tjerët

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave e të lirive të njeriut ka njoftuar se i burgosuri K. B. i dënuar për vrasje me dënim...

Çavusoglu: Në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen ideologjitë e terrorit

Ministri i Jashtëm, Mevlut Çavusoglu deklaroi se në vend të sulmeve ndaj feve duhet të shkatërrohen arsyet kryesore dhe ideologjitë e terrorit. Ministri Çavusoglu mbajti...

Ymeri: Komunat do të jenë të qytetarëve dhe jo pushtetarëve

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka shprehur besimin se në zgjedhjet lokale të 22 tetorit kjo parti do të shënojë fitore në shumë...