Elitat dhe vetëvrasja nga “diversiteti”

Për dekada të tëra, Evropa ka inkurajuar punëtorët e huaj, me afmiljet e tyre, që të hyjnë në kontinent. Siç e ka pranuar vetë...

Papunësia e “modifikon” personalitetin e njeriut

Papunësi për një kohë të gjatë Jeta e njeriut ndryshon çdo vit, bëhet gjithnjë e më e ndezur, frenetike. Koha kalon shpejt. Punë- shtëpi,...

WhatsApp vjen me rrezik për telefonin tuaj, ja çfarë duhet të bëni

Vetëm pak ditë më parë WhatsApp bëri një përditësim të fundit të aplikacionit, ku tashmë mund të shpërndaje gjithçka, dhe çdo lloj dokumenti. Por përveç...

Nga momenti në moment toka pritet të shpërthejë

Shkencëtarët që vëzhgojnë një vullkan aktiv në Tanzaninë verilindore kanë paralajmëruar se nga momenti në moment pritet të shpërthejë një vullkan, duke shkaktuar frikë...

Në çfarë lloj qytetesh do të jetojmë?

Sipas projeksioneve të OKB-së, në vitin 2050 dy në tre banorë të tokës do të jetojnë në megalopole gjigande. “Në gjysmën e shekullit”, përllogarit...

Audi A8 i ri: Ja ku vjen makina më e zgjuar në botë

Vitet e shkuara, Audi garoi me rivalët BMW seria 7 dhe me Mercedes Klasii S sa i përket pamjes vizive dhe teknologjisë. Këtë herë vjen...

Estonia hap në Luksemburg një ambasadë… elektronike!

I konsideruar si vendi që përdor më shumë internetin në botë, Estonia ka bërë një tjetër hap në këtë drejtim. Vendi baltik ka vendosur që...

Mbani telefonat sa më larg dhomës së gjumit

Shumë persona telefonin e mbajnë poshtë jastëkut, kjo jo vetëm për ta pasur afër gjatë përdorimit por dhe për t’u zgjuar në mëngjes me...

Mos i bëni këto 5 gabime, mund të largoheni nga puna

Janë kaq shumë gjëra të cilat mund t’i bëjnë njerëzit e mirë dhe punëtorë të pushohen nga puna. Shpeshherë gabimet e vogla mbajnë pas...

Kina e çudirave, qytete moderne por pa njerëz, zbuloni arsyen (Foto)

Kina është vendi me popullsinë më të madhe në botë dhe kështu ekzistojnë edhe shumë qytete që kanë çdo gjë që i nevojitet një...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
72AbonentëAbonohu

3 Artikujt e fundit

Nëna hebreje, babai katolik, vajzat myslimane

Magda Haroun, kryesuesja e bashkësisë hebraike në Egjipt, ka rrëfyer se si është e martuar me një burrë katolik, ndërsa ka dy vajza që janë muslimane. Duke festuar...

Jerusalem, 79 palestinezë të lënduar para xhamisë Al-Aksa

Të paktën 79 persona u plagosën gjatë intervenimit të policisë izraelite para xhamisë Al-Aksa, raporton Anadolu Agency (AA). Forcat izraelite kanë përdorur plumba gome, bomba...

Në Turqi mbahen protesta kundër sulmeve në xhaminë Al-Aksa

Një numër i organizatave joqeveritare turke sot do të mbajnë protesta në mbarë Turqinë me rastin e ndërhyrjes dhe sulmeve nga policia izraelite në...