30 shkurtesa për një shfletim më të shpejtë në Google Chrome

Navigimi në internet zë një pjesë të konsiderueshme të ditës sonë dhe është bërë edhe më e rëndësishme të dini të shfletoni në ueb...

Truqet e thjeshta që iu ndihmojnë parandalimin e avullimit të xhamave në makinë

Mëngjeset mund të jenë të vështira për t'u përballuar dhe dimri gjithmonë i bën ato më të ashpra, sidomos nëse jeni me makinë dhe...

Kafe apo çaj? Preferenca e gjithsecilit, mund të jetë e shkruar në ADN-në e...

Nëse njerëzit preferojnë të konsumojnë më shumë kafe ose çaj, kjo mund të jetë çështje gjenetike. Njerëzit që kanë një version të një gjeni,...

Dorëzo një shishe plastike, fiton udhëtim në metrotë e Stambollit (Video)

Banorët e Stambollit tani e tutje e kanë më të lehtë të riciklojnë plastikën dhe të përfitojnë prej saj. Metrotë e qytetit kanë bërë...

FIAT dërgon mbi 3 mijë punëtorë në pushim të dhunshëm

FIAT Chrysler Automobiles (FCA) do të dërgojë në pushim të dhunshëm 3.245 punëtorë në fabrikën Mirafiori në Torino për një vit. Sindikatat tashmë janë informuar...

X7 bie nga froni, X8 do të jetë BMW më i shtrenjtë

Aktualisht, SUV më i shtrenjtë BMW është X7 xDrive50i M Sport me një çmim fillestar prej 122,425 dollarë. Megjithatë, së shpejti ai do të...

Nissan zbulon versionin e prodhimit të GT-R50 një milion euro

Një version i veçantë i Godzilës, i cili u krijua në bashkëpunim me firmën Italdesign me rastin e 50-vjetorit të Nissan GT-R, do të...

Bie Bitcoin, kripto-valutat së shpejti nuk do të vlejnë më asgjë

Rënia e monedhave digjitale vazhdon. Bitcoin nuk ka qenë aq i ulët që nga shtatori 2017. Rënia e çmimit të monedhave kriptoze vazhdon. Bitcoini, më...

Google ka hequr këto 22 aplikacione nga “Play Story”, fshijini ato menjëherë

Google kohët e fundit ka hequr 22 aplikacione nga dyqani i tij "Play Store". Gjiganti i kërkimit hoqi aplikacionet pasi studiuesi i sigurisë, Sophos, gjeti...

Nigeri, mbi 70 milionë persona janë analfabetë

Në Nigeri, shtet në Afrikën Perëndimore, me rreth 200 milionë banorë, mbi 70 milionë janë analfabetë, transmeton Anadolu Agency (AA). Sekretari i përgjithshëm i Komisioni...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere. Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi të Rusisë në Kinë

Sporti i xhudos vazhdon ta valëvitë lartë flamurin e Kosovës gjithandej nëpër botë. Sportisët e Kosovës në këtë sport, po paraqiten në nivel kampionësh në...

Veseli: Pas Ushtrisë, ofensivën e Serbisë do ta ndalim edhe me dialog

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Veseli tha se të gjitha procedurat kanë shkuar në rregull dhe se mbajtja e seancës në ora 14:00...

Ramush Haradinaj do të prezantojë draft-librin e madh për një marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar që në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë të prezantojë një drajt libër për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me...

Seanca për dialogun mbahet në orën 14:00

Seanca për dialogun me Serbinë e paraparë të mbahet sot në orët e paradites, është shtyrë për orën 14:00. Shefi i grupit parlamentar të PDK-së...

Vuçiç: Ushtria e Kosovës me ndihmë të SHBA-ve, Britanisë dhe Gjermanisë

 Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç vlerësoi mbrëmë se pas shumë vitesh kërcënimesh, “në mënyrë ilegale, kundërligjore”, zyrtarisht u formua Ushtria e Kosovës dhe tha...

Rusia paralajmëron ulje të konsiderueshme të prodhimit të naftës

Ministri rus i Energjisë, Aleksandër Novak, njoftoi se vendi do të reduktojë gradualisht prodhimin e naftës, dhe se në fazën fillestare prodhimi do të...