7 Hapa për të nisur një biznes

0
Nje pune e sigurt sot eshte e veshtire te mbahet. Perfitimet nga nje pune nuk jane me si ne kohet me pare. Nje tendence qe...

A po na bën Google të gjithëdijshëm?

0
Interneti na i ka ushqyer iluzionet. Të mos bëjmë sikur s’ka ndodhur Interneti mund të na krijojë iluzionin e dijes, duke na bërë të mendojmë...

Asus Zenfone 4 debuton gjatë muajit gusht

0
Sipas një raporti të ri nga Tajvani thuhet se Asus Zenfone 4 do të zyrtarizohet në gusht. Në mënyrë të veçantë, raporti thotë se...

Kërcënimet më të rrezikshme për Perëndimin, nuk janë të jashtme

0
Ka kaluar pak më shumë se një javë, që kur Presidenti Trump ofroi, në Varshavë, një mbrojtje shumë të veçantë të qytetërimit perëndimor. Ai...

Rinovohet Fordi shumë i rrallë, i braktisur për 37 vite (Video)

0
Në Kolorado të Shteteve të Bashkuara, është gjetur Ford Mustang Mach 1, që i përket një koleksioni prej shumë pak njësive e që është...

Si ta kuptoni se ju kanë larguar dhe bllokuar nga lista e miqve në...

0
Shumë nga ju mbeteni konfuz nëse një mik i juaji ndërpret komunikimin me ju në llogarinë Snapchat. Por, ende ndoshta ju nuk e keni kuptuar...

Gjashtë arsye se përse njerëzit inteligjentë nuk mund të jenë të lumtur

0
Personat me një nivel të lartë të inteligjencës mund të jenë më të suksesshëm në aspektin e karrierës, edukimit dhe rrethit shoqëror, por është...

Hakeri 13-vjeçar ia sulmon Ministrisë së Kulturës Twitter-in

0
 Policia franceze po kryen hetime lidhur me hakimin e llogarisë zyrtare në Twitter të Ministrisë së Kulturës, pavarësisht përpjekjeve të shtetit për të bllokuar...

Studimi që tregon se planetet u formuan nga topa gjigant balte

0
Një studim i ri mund të shkundë kuptimin tonë se si janë formuar Toka dhe planetet e tjera të sistemit tonë diellor. Teksa shkencëtarët kanë...

Elitat dhe vetëvrasja nga “diversiteti”

0
Për dekada të tëra, Evropa ka inkurajuar punëtorët e huaj, me afmiljet e tyre, që të hyjnë në kontinent. Siç e ka pranuar vetë...