Facebooku favorizon “instant articles”

0
Facebook njoftoi ditën e sotme se së shpejti do të aplikojë disa ndryshime në News Feed të cilat do e bëjnë më të shpejtë...

Modeli i telefonit në Android që kushton vetëm 89 euro

0
Nëse kërkoni një telefon me performanca të mira në harduer dhe sistemin operativ Android, prodhuesi i famshëm aziatik – ZTE ua ofron këtë zgjidhje...

Këto janë pasojat kur mungon durimi në komunikacion (VIDEO)

0
Një kamion të këtillë shumë rrallë mund ta takoj dikush në rrugë. Gjatësia e tij bën që automjetet të presin disa minuta për të...

Opel bëhet pjesë e Peugeot

0
1 gushti i 2017-ës ishte  një ditë historike dhe emocionale për Opelin dhe Vauxhallin. Kalimi i Opel Automobile GmbH, me markat e saj Opel dhe...

Sidrit Bejleri ka një mesazh të vlefshëm…

0
Këngëtari shqiptar me prejardhje shkodrane, Disrit Bejleri, ka publikuar në një status në Facebook një porosi për prindërit, të cilët u japin liri fëmijëve...

Virusi i ri mund të zbulojë të dhënat private WhatsApp

0
Përdoruesit e aplikacionit messenger WhatsApp rrezikojnë t’iu zbulohen disa të dhëna të rëndësishme të privatësisë së tyre. Virusi i përhapur kohët e fundit sulmon të...

Pse duhet gjithherë t’i hiqni nga rryma të gjitha pajisjet…

0
Njerëzit që shkojnë në pushime do të duhej t’i ndalin aparatet elektrike në shtëpi, siç janë: TV, DVD player, stereo, telefoni, mikrovalët, makina e...

Samsung njofton të ardhura rekord duke lënë pas “Apple”

0
Gjiganti koreano-jugor “Samsung Electronics” njoftoi sot një përfitim tremujor rekord duke lënë pas konkurrentin e tij “Apple” dhe që e ka bërë të harrojë...

Pse djersitemi?

0
Sapo të djersitemi, reagimi ynë është “yff!” dhe sigurisht, era është jo e këndshme. Por, pse djersitemi në fakt?Kur ne bëjmë një aktivitet të madh...

Google largon një nga veçoritë më të mira të saj

0
Google ka larguar instantin, një nga veçoritë më të shpejta të motorit të kërkimit. Kur u lansua më 2010, ajo u cilësua "e ardhmja e...