Edhe unë jam veteran

0
Shkruan: Endrit BINAKAJ Po t’ia hedhësh një shikim fjalorit shqip- shqip, termi veteran ka këtë kuptim: luftëtar i vjetër e me përvojë, atdhetar i vjetër,...

Varësia nga interneti, rrezik për sulmet kibernetike

0
Kompani të mëdha dhe qeveri të ndryshme po përjetojnë sulme kibernetike në një botë që është e varur nga interneti. Jonathan Homer nga Departamenti amerikan...

iPhone 8: Gjestet e dorës do ta zëvendësojnë plotësisht butonin Home

0
Butoni i vetëm fizik i iPhone do ti përkasë së kaluarës sipas një raporti të Bloomberg. Sipas medias financiare butoni do të eliminohet për të...

Xhamitë më të bukura në botë (Foto)

0
Janë me mijëra xhami të bukura në të gjithë botën por disa prej tyre janë më të veçanta dhe bien në sy për stilin...

Pse përdorimi i celularëve është i dëmshëm…

0
Epoka dixhitale sa ndihmuese është aq edhe shkatërruese duket të jetë. Organizata Kombëtare e Shëndetit dhe disa mjekë rusë, paralajmërojnë se telefonët celulare janë...

Instagram është aplikacioni më i dëmshëm për shëndetin mendor?

0
Mediat sociale kanë një ndikim shumë të madh në përditshmërinë tonë. Por ndikimi i tyre është aq i madh sa ndikojnë edhe në shëndetin mendor. Argumentet...

Schulzi thyen dhëmbët te Merkeli

0
Sfiduesi nga SPD e akuzon kancelaren në intervistë televizive se "fluturon". Kështu flet një njeri, të cilit i kanë mbaruar argumentat dhe i cili...

A e dinit si përfitohet xhami? (Video)

0
Sigurisht qe per shume nga ne eshte elementi qe na shoqeron ne ambiente te shtepise dhe punes, por mbase shume pak dime se si...

Nokia 8 vjen në Evropë

0
Nokia 8 u lansua përfundimisht këtë muaj, pas shumë thashethemeve dhe rrjedhjeve online. Telefoni ka shkuar deri tani për para-porosi në disa vende, çuditërisht kushton...

10 keshilla per nje kopsht te mrekullueshem (Foto)

0
Kopshti eshte pjesa me e bukur e shtepise, edhe pse eshte jashte saj. Pavaresisht nese kopshtin e keni perpara apo prapa pamjes se shtepise,...