WhatsApp me funksion të ri

0
WhatsApp është bërë me funksion të ri, të cilin përdoruesit e kanë dëshiruar për një kohë të gjatë. Funksioni mundëson shlyerjen/shtyrjen e thirrjeve, pasi që...

Origjina e numrit Zero, misteri më i madh matematikor

0
Hulumtuesit nga Universiteti i Oksfordit analizuan dorëshkrimin e Bakhshalit, teksti matematikan më i vjetër dhe përcaktuan origjinën e simbolit. Zeroja sot njihet si një formë...

BMW sjell për adhuruesit e tij modelin atraktiv X2 (Foto)

0
Prodhuesi bavarez ka publikuar fotografitë dhe detajet teknike të modelit të tij më të ri kompakt. Një vit pas versionit koncept, BMW ka prezantuar edhe...

Blockchain – teknologjia për zgjidhjen e problemeve botërore

0
Njerëzit thonë se Bitcoin dhe monedhat e tjera digjitale janë e ardhmja e parave. Sipas disa të dhënave paratë që përdorim sot shumë shpejtë...

A e dëmtojnë mediat sociale shëndetin mendor?

0
Sot, mediat sociale iktojnë mënyrën se si ndërveprojmë me miqtë, lexojmë lajmet dhe jetojmë përditë. Por ky ekspozim i përditshëm mund të ketë një...

Zbulohet veçantia e rëndësishme te Tesla Model 3 (Video)

0
Ka rrjedhur një video e shkurtër, që e tregon nga afër Tesla Model 3 teksa testohej në pistë. Ajo që bie në sy më së...

iPhone X shfaqet në video

0
iPhone i ri i Apple, modeli X do të lansohet të premten më 3 nëntor, telefoni do të fillojë shitjen me para-porosi këtë të...

Ja 13 funksionet sekrete të celularit që nuk kishit asnjë ide se ekzistonin

0
Gjithkush ka një celular në xhepin e tij, por pak njerëz dinë për mundësitë e fshehura që mund të formosh duke shtypur disa kombinime...

Pesë veturat më të përdorura nga grupet mafioze

0
Jemi mësuar të shohim në filma aksion se si bandat kriminale dhe ato mafioze, përdorin pajisje të avancuar dhe vetura të shpejtë për të...

Risia e fundit, pagesat mund t’i bëjmë edhe duke komunikuar në “Messenger”

0
Bota virtuale mund të zgjidhë (thuajse) çdo problem. PayPal së fundmi ka njoftuar se duke nisur nga java tjetër do të ofrojë kryerjen e pagesave...