Pse duhet gjithherë t’i hiqni nga rryma të gjitha pajisjet…

Njerëzit që shkojnë në pushime do të duhej t’i ndalin aparatet elektrike në shtëpi, siç janë: TV, DVD player, stereo, telefoni, mikrovalët, makina e...

Samsung njofton të ardhura rekord duke lënë pas “Apple”

Gjiganti koreano-jugor “Samsung Electronics” njoftoi sot një përfitim tremujor rekord duke lënë pas konkurrentin e tij “Apple” dhe që e ka bërë të harrojë...

Pse djersitemi?

Sapo të djersitemi, reagimi ynë është “yff!” dhe sigurisht, era është jo e këndshme. Por, pse djersitemi në fakt?Kur ne bëjmë një aktivitet të madh...

Google largon një nga veçoritë më të mira të saj

Google ka larguar instantin, një nga veçoritë më të shpejta të motorit të kërkimit. Kur u lansua më 2010, ajo u cilësua "e ardhmja e...

13 monumentet e natyrës që tërheqin turistët në Tiranë

Monumente natyrorë vlerësohet se përbëjnë një atraksion të madh për zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm. Plani i ri vendor i Tiranës parashikon t’i japë një...

Njihuni me Model 3, prototipi i kompanisë automobilistike Tesla

Kompania amerikane Tesla ka zbuluar veturën e shumëpritur elektrike më një çmim të përballueshëm. Megjithatë, blerja e një veture të tillë, më konkretisht markën...

Si të vendosni një “kulturë pune” në kompani

Kultura e kompanisë pa dyshim është njëra prej përfitimeve më të mëdha për punonjësit. Ushqimet falas dhe kohërat e pushimit bëjnë ndryshim, por si...

Filozofia e Ramës, kundër shtetit për pushtet

“Përgjegjës jeni ju, ndaj të gjithë duhet të ikni”, kështu shpërtheu kryeministri Edi Rama në mbledhjen me drejtorët e Hipotekave, ku ka përmendur informacionet...

2 gjëra që tregojnë se telefoni është duke ju bërë…

2 gjëra që tregojnë se telefoni është duke ju bërë "budalla".Kur dilni në rrugë do shikoni njerëz që shikojnë telefonin shumicën e kohë. Disa...

Ilaçi i së ardhmes: Ndaluesi i menjëhershëm i gjakderdhjes

Ky është medikamenti i sapoprezentuar nga shkencëtarët, i quajtur Traumagel. Ky medikament ndalon gjakderdhjen në mënyrë të menjëhershme, duke mbushur plagën dhe duke kursyer trupin...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pjesa e parë: Kosova 2:0 Mali i Zi

Kombëtarja e Kosovës ka shkuar me epërsi prej dy golave në pushimin e pjesës së parë kundër Malit të Zi.

Formacionet zyrtare: Kosovë – Mali i Zi

Janë bërë zyrtare formacionet e përballjes Kosovë – Mali i Zi. Kombëtarja e Kosovës me fillim nga ora 20:45...

Mbretëresha mban fjalim, hap zyrtarisht parlamentin britanik

Parlamenti britanik ka vazhduar me seancat me hapje shtetërora para negociatave kyçe me Bashkimin Evropian (BE) për Brexit-in, raporton Anadolu Agency (AA).

Edhe Atletico Madrid konfirmon mungesën e Savic në ndeshjen Kosovë – Mali i Zi

Mali i Zi nuk do të mund të llogarisë në ndeshjen ndaj Kosovës në lojtarin e tyre më të mirë, Stefan Savic.

Kosova nuk di për humbje në stadiumin që mban emrin e legjendës Fadil Vokrri

Më 9 shtator të vitit 2018, Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar ndeshjen e parë ndërkombëtare në stadiumin e rinovuar ‘Fadil Vokrri’.

Apostolova: Pa luftimin e korrupsionit s’ka liberalizim vizash

Në hapjen e vitit të ri akademik të Kolegjit Ndërkombëtar të Biznesit në Mitrovicë shefja e BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka...

Nesër mblidhen ministrat e BE-së, Shqipëria temë kryesore

Nesër do të mblidhen në Luksemburg ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të cilët do të përgatisin draftin me...