Frazat që tregojnë vetëbesim të ulët

Një person shikon se moti është i keq. Pastaj, i hutuar kërkon falje që nuk pyeti nëse bashkëbiseduesi i tyre dëshiron të flasë për...

Samsung: Note 8 del me 23 gusht

Deri më sot ka qënë datë e përfolur por tashmë është zyrtare nga Samsung. Galaxy Note 8 do të dalë më 23 gusht. Ai është...

Lamtumirë qeramikë!

Janë pjesa më unike e shtëpisë, dhe nuk mund të ndërrohen aq thjeshtë sa mobilet. Qeramika në anën tjetër identifikon stilin e biznesit apo...

Më pak stres, më shumë fokusim në punë

Nga Sarah Vermunt- A ka gjëra të cilat dëshironi t’i lini që të fokusoheni më shumë në gjërat të cilat ju interesojnë më së...

You Tube “pengon” personat që kërkojnë video të ISIS-it

YouTube ka thënë që do të ri-orientoj personat të cilët kërkojnë “propagandë të dhunshme ekstremiste” dhe do t’ju ofroj video të cilat e dënojnë...

4 frustrimet më të shpeshta të punëtorëve

Të gjithë do të besojnë se punonjësit e tyre janë të lumtur, produktiv dhe të mirë-pajisur në vendin e punës, por nuk mund të...

Sulmi i madh kundër identitetit kombëtar

“Nuk është e vështirë të kuptosh se perëndimi është në konfuzion”, ka shkruajtur në revistën “American Interest” Andreë Michta, rektor i Kolegjit të Studimeve...

Ky test e ndanë skizofrenin nga gjeniun (FOTO)

Praktikisht është e pamundur që të zbulosh nëse një person është normal po skizofrenik, thjeshtë nga pamja e jashtme. Shumë teste dhe metoda psikiatrike përdoren...

Albert Einstein: Ç’mund të mësosh nga sjelljet e çuditshme të një gjeniu

Shpikësi dhe fizikanti i famshëm Nikola Tesla u bënte ushtrime të këmbëve – çdo natë, ai vazhdimisht shkrythte gishtat e këmbëve, 100 herë për...

Njerëzit inteligjentë nuk iu përgjigjen menjëherë pyetjeve

Shumë prej nesh mendojnë se sa më shpejt të përgjigjemi, aq më të zgjuar do të dukemi.Por a jeni penduar ndonjëherë se keni thënë...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

A do ta refuzojnë arabët marrëveshjen për Palestinën, siç e refuzoi Sulltani Osman?

Politikani veteran libanez Walid Joumblatt ka nxjerrë një krahasim ndërmjet reagimit të Perandorisë Osmane ndaj ofertës së themeluesit të Cionizmit Theodor Herzl...

Zhgënjen Patriot Behrami, eliminohet në çerekfinale

Patriot Behrami është mposhtur në çerekfinale nga boksieri Lorenzo Sotomayor me pikë dhe kësisoj ka mbetur pa medalje në Lojërat Evropiane Minsk...

10 mijë persona të vdekur brenda një viti në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar statistikat e vdekjeve në Kosovë për vitin që lamë pas. Burimi...

Amir Rrahmani kalon te Verona

Tashmë gjithçka është zyrtare, Amir Rrahmani është futbollisti më i ri i Hellas Veronës në Serie A. Mbrojtësi kosovar...

Haradinaj më 1 korrik në Francë për liberalizimin e vizave

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur sot në një takim ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, me të cilin ka...

Publikohen imazhet tronditëse të një refugjati të mbytur me vajzën e tij

Imazhet tronditëse të një babai dhe vajzës së tij të vogël të mbytur në lumin “Rio Grande” kanëj tronditur opinionin botëror.

Hiqen ndalesat për zyrtarët serbë, Marko Gjuriq dhe një ministër vijnë në Kosovë

Drejtori i Zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq dhe ministri i Arsimit serb, Mladen Sarceviq të premten pritet të...