Ju prezantojmë burgjet më të bukura në botë

Perceptimi që njerëzit kanë për burgun, është ai i një vendi të errët, të izoluar dhe me kushte mjaft të vështira ku njerëzit ndëshkohen...

Historia e fotografisë së famshme, e para me ngjyra e planetit Tokë

A nuk është madhështore kjo fotografi? Eshtë pamja e parë me ngjyra e planetit tonë, ndërsa “ngrihet” nga perspektiva e orbitës hënore. Fotografia është shkrepur...

Këta qenkan prindërit më krenar në botë! (Foto)

Të rrisësh një fëmijë dhe ta dërgosh drejt hapave të maturimit nuk është fare e lehtë. Por shumica e prindërve thonë se nuk janë penduar...

Njihuni me “Titan-RT”, urën më të madhe të këmbësorëve në botë (Foto)

Vizitorët e maleve në zonën e Harcit tani mund të kalojnë mbi urën më të madhe në botë, që shtrihet mbi luginën e Rappbode-s....

Zvicra: Natyra nga Zoti, kujdesi nga njeriu! (Foto)

Zvicra ka një reliev  shumë të  thyer qe  mbulohet me së shumti me kodra, male dhe bjeshkë të mëdha, duke bërë që natyra zvicerane të jetë ndër më të...

Jepen fituesit e çmimit ndërkombëtar të fotografive

Fotot fituese janë zgjedhur nga plot 48.000 konkurruese nga e gjithë bota, duke mbërthyer një larmi emocionesh, që nga brishtësia e pafajësisë njerëzore, e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Kosnett reagon pas shpërndarjes së Kuvendit: Hap i rëndësishëm drejt krijimit të Qeverisë së...

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë ka reaguar pas shpërndarjes së Kuvendit të Kosovës. Ambasadori Philip Kosnett, përmes një postimi...

OKB: 3 milionë njerëz rrezikohen nga sulmet në veriperëndim të Sirisë

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) ka lëshuar një paralajmërim se 3 milionë njerëz në veriperëndim të Sirisë janë në rrezik nëse...

BIK-u sqaron opinionin për mishin e asgjësuar

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës, në një deklaratë të lëshuar sot, ka sqaruar opinionin e gjerë rreth mishit të asgjësuar nga...

8 vjeçari u vjedh makinën prindërve, përfundon në autostradë me 140 km/orë

Një 8-vjeçar në Gjermani vodhi makinën e prindërve të tij për një shëtitje në autostradë me 140 km / orë ka thënë...

Idlib, 6 civilë humbin jetën nga sulmet e regjimit dhe Rusisë

Të paktën 6 civilë e kanë humbur jetën si pasojë e sulmeve të regjimit të Bashar al-Asadit dhe Rusisë që nga mesnata...

Kosova përfiton mbi 90 milionë euro nga BE-ja, ratifikohet marrëveshja IPA 2018

Kuvendi i Kosovës ka ratifikuar Marrëveshjen Financiare për IPA 2018, ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian. Marrëveshja në fjalë mori...

Shpërndahet Kuvendi i Kosovës

Deputetët e Parlamentit e kanë votuar shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës. Shpërbërja e Kuvendit ka marrë 89 vota pro,...