Prej 2022-ës, BE kufizon shpejtësinë e automjeteve

Bashkimi Europian (BE) ka sjellë vendim për paisjen e re, të cilën deri në vitin 2022 të gjitha automjetet brenda saj do...

Kia lanson veturën më të kërkuar për 2020-ën, videoja i tregon të gjitha

Pasuria favorizon guximin - kjo shprehje rrjedh nga një proverbë latine, që do të thotë se Fortuna, perëndesha e fatit, ka më...

Versioni i ri i BMW X5 M, çfarë ka kaq të veçantë kjo veturë

Është e vështirë të thuhet kur do të debutojë gjenerata e ardhshme BMW X5 M. 

Prezantohen modifikimet e bëra ndaj Mercedes-Benz GLC

Ndryshime pozitive në dukje, motor dhe përbërjen e enterierit, e bëjnë këtë model shumë të kërkuar në kategorinë e tij.

Njihuni me revolucionin e Nissan (Foto)

Pak kush e di, por është fakt në mes të krizës botërore, Nissan ka prezantuar për gjithë botën zgjidhjen e shumëpritur për...

Volkswagen mbyll deri në 7000 vende pune

Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen AG ka paralajmëruar se në katër vitet e ardhshme do të shkurtojë deri në 7000 vende pune,...

Honda tërheq 1.2 milion automjete

Një lloj i inflatorit të airbegut Takata, për të cilin mendohej se është i sigurtë është vënë në shënjestër të kritikave nga...

Thyhet rekordi i makinës më të shtrenjtë, Bugatti shitet për 11 mln dollarë

Firma Bugatti ka shitur makinën më të shtrenjtë në treg për 11 milionë dollarë. Çmimi real nuk dihet, por kjo shitje ka thyer...

Vetura më e shtrenjtë në botë, ky është çmimi i saj

Bugatti La Voiture Noire është makina e re më të shtrenjta të ndërtuara ndonjëherë. “Kur...

Njeriu mbi gjithçka: Volvo kufizon shpejtësinë në 180 kilometra në orë

Kompania suedeze e prodhimit të makinave Volvo tha se do të kufizojë shpejtësinë maksimale të makinave të saj të reja në 180...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Zyra e BE-së kundër projektligjit për financimin e partive

Shefja e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Natalya Apostolova ka dal me një deklaratë për media ku përkrah protestën e shoqërisë...

Bie nga sistemi ky shërbim i “Google”

Aplikacioni ‘Google Calendar’ ka rënë totalisht nga sistemi, duke lënë njerëzit pa përcaktuar ndonjë orar. Aplikacioni dhe faqja e...

Për pesë muaj, Policia ua ndalon vozitjen 2 mijë e 500 personave

Policia e Kosovës ka njoftuar se është duke vazhduar me aktivitete që kanë për qëllim ngritjen e vazhdueshme të sigurisë në trafikun...

Haradinaj thotë se taksa nuk e ka bllokuar liberalizimin: Kushtet janë përmbushur

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka mbajtur një konferencë për media pas mbledhjes së Qeverisë së Kosovës. Ai...

Shteti jep para për veriun e Mitrovicës pa e ditur se çka u bë...

Zyra Kombëtare e Auditorit ka publikuar të gjeturat për Komunën e Mitrovicës veriore. Në këtë komunë Auditori ka hasur...

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...