Panairi i Automjeteve në Bruksel tërheq vëmendjen e vizitorëve

0
Në kryeqytetin e Belgjikës, Bruksel, është hapur Panairi i Automjeteve, i cili këtë vit mbahet për të 98-tën herë, raporton Anadolu Agency (AA).

Zbulohet se kur do të arrijë super-SUV-i i Lamborghinit

0
Prodhuesi i njohur italian i super-veturave, Lamborghini, vitin e kaluar ka prezantuar konceptin Urus ST-X, super-SUV-i i parë në botën e veturave...

Makina e së ardhmes, Mercedes prezanton Vision AVTR

0
Mercedes Vision AVTR, duket dhe ndjehet si një lloj ufo-je që sapo është ulur në mesin e panairit të teknologjisë në Las Vegas,...

Kështu ndizet makina kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni

0
Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e...

Daimleri tërheq nga tregu amerikan 744 mijë vetura Mercedes-Benz

0
Prodhuesi gjerman i automjeteve Daimler AG ka konfirmuar se do të tërheqë nga tregu amerikan 744 mijë vetura të modeleve të krijuara...

Njihuni me Lamborghinin gjigant me gjashtë rrota

0
bimelecdesign ka punuar në një Larborghini, duke e kthyer në makinë me gjashtë rrota, të aftë për të gjitha terrenet, por pa...

Këto janë top 10 makinat e Mercedes Benz

0
Prodhuesi gjigand i veturave “Daimler Benz”, mbetet edhe pas 138 vjetëve të ekzistencës një nga liderët kryesorë në botën e makinave.

14 enterierët më të mirë të makinave gjatë vitit 2019

0
Enterieri i një makine është tepër i rëndësishëm dhe për këtë arsye prodhuesit i kushtojnë vëmendje të veçantë. Makinat,...

Kinë: Gjatësia e hekurudhës me shpejtësi të lartë do arrijë 35 000 km brenda...

0
Hekurudha me shpejtësi të lartë në Kinë do të arrijë një gjatësi prej 35 000 kilometrash, brenda këtij viti, duke zënë dy...

BMW-ja po përgatit rivalin e veturave elektrike me nam

0
Gjigandi premium gjerman BMW është duke përgatitur një model që do të garojë me sedanët elektrikë të konkurrentëve të tij më të...