Llapjani që e bëri të ri Mercedesin e vitit 1982 (Video)

Fatlir Kamerolli është një sportist me profesion, mirëpo ai ka bërë mrekulli me një makinë të tipit Mercedes, duke e shndërruar plotësisht në një...

Mësohen çmimet e Mercedes-Benz A-Classës së re (Foto)

Mercedes ka nisur të marrë porositë për klasën e re A në Gjermani, ku versioni bazë i A200 kushton rreth 30 mijë euro. Brezi i...

Shpallet makina më e mirë e vitit 2018 (Foto)

Është zgjedhur makina më e mirë e vitit 2018 në Europë.  Me 325 vota të 58 gazetarëve të specializuar, Volvo XC40 i mori fronin makinës...

Prezantohet makina e parë 100% elektrike (Foto)

Jaguar ka prezantuar modelin e tij të parë 100% elektrik. I-Pace është makina e parë që përdor platformën elektrike dhe një shembull që do të...

Ford Fiesta, VW Polo apo Seat Ibiza, mësoni cili është me i mirë (Foto)

A mundet VW Polo e re të marrë “kurorën” e më të mirit kur takohet me Ford Fiesta dhe SEAT Ibiza? Ky brez i tanishëm...

Prezantohet Porsche Panamera Sport Turismo më ekskluzive deri me sot (Foto)

Geneva Motor Show zakonisht përveç prodhuesve të veturave, sjellë edhe modele ekskluzive nga kompani të mëdha në industrinë e veturave të modifikuara. Pjesë e këtij...

Koncepti i ri i Volkswagen: makinë që ecën vetë dhe pa timon (Foto)

Volkswagen do të prezantojë në Ekspozitën e Gjenevës një makinë-koncept që do të ecë vetë, madje nuk do të ketë as timon. E quajtur I.D....

Misioni i pamundur në “Rrugën e Dragoit” kryhet nga ky Range Rover (Video)

Një Range Rover Sport elektrik ka arritur të ngjitet nw njw mision nw dukej tw pamundur, duke u bërë kështu vetura e parë e...

Mercedes-Maybach S-Class 2019, më luksozi që është lansuar ndonjëherë (Foto)

Gjatë muajit që vjen, Mercedes do ta prezantojë në panairin e Gjenevës, modelin S-Class më luksoz deri më tani. Për dallim prej pasardhësve, modeli që...

Hyundai SUV elektrik pritet të lansohet këtë verë, ja çfarë shpejtësie mund të arrijë

Hyundai ka njoftuar një SUV elektrik dhe pritet të nisë në verën e vitit 2018. Hyundai do të sjellë një version të plotë elektrike të...