Njihuni me revolucionin e Nissan (Foto)

Pak kush e di, por është fakt në mes të krizës botërore, Nissan ka prezantuar për gjithë botën zgjidhjen e shumëpritur për...

Ferrari me super version vetëm për pilotë

Nëse Ferrari 488 Pista është një luks që vetëm shumë pak njerëz mund t’ia lejojnë vetes, supersportivja e prezantuar së fundmi në Sallonin e...

Çdo e gjashta veturë në vitin 2025 do të jetë elektrike

Për më pak se një dekadë, tregu i pjesëmarrjes së automobilave elektrikë në shitjen globale të automjeteve të reja do të arrijë në 16...

Risitë e Audi A4 që do të lancohet më 2019-ën

Një Audi A4 i ri do të mbërrijë vitin e ardhshëm përkrah BMW 3 Series dhe Mercedes C-Class,. Përgjatë verës, kompania e makinave Audi rifreskoi...

Gjermania urdhëron tërheqjen e 774.000 Mercedesëve në gjithë Evropën

Ministri gjerman i Transporteve urdhëroi sot tërheqjen e menjëhershme në të gjithë Europën të 774.000 automjeteve të prodhuara nga Mercedes-Benz, të pajisura me aparatura...

Audi përgatit rivalin e Teslës

Prodhuesi gjerman do të prezantojë në panairin e automobilave në Los Anxhelos konceptin e veturës luksoze elektrike, E-Tron GT. Me premierën e modelit më të...

Japonia nis prodhimin e automjeteve fluturuese

Japonia ka filluar punimet e projektit të automjetit fluturues që planifikon ta prodhojë në vitin 2020. Të paktën 20 kompani në mesin e të cilëve...

Audi-A e parë elektrike, mund të mbushet edhe në shtëpi

Audi do të bashkohet me Amazon për të shitur dhe instaluar sisteme të mbushjes së veturave në shtëpi për blerësit e e-tron. Marka luksoze gjermane,...

Ford largon 3 modele nga tregu evropian

Ford planifikon që përveç tregut amerikan të eliminojë edhe disa modele standarde edhe nga tregu evropian, të cilat do të zëvendësohen nga crossover. Fiesta, Fusion...

Furgoni komercial i së ardhmes nga Volkswagen (Foto)

I lëmuar, praktik, 550 kilometra me një mbushje, nivelin e katërt të autonomisë, VW shfaqë ID Buzz Cargo që pritet të jetë e ardhmja...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
177AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

BQK: Mbi 40 për qind e remitencave, vijnë nga Gjermania dhe Zvicra

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se remitencat që pranohen në Kosovë kryesisht vijnë nga Gjermania dhe Zvicra, vende këto...

Qeveria Haradinaj mund të bjerë në vjeshtë?

Qeveria “Haradinaj” mund të bjerë në vjeshtën e sivjetme dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare. Analistët politikë thonë se është...

Grasso: Gjendja e sigurisë në Kosovë është e qetë, ja pse mbrëmë fluturoi helikopteri...

Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grasso ka zbuluar arsyen pse mbrëmë një helikopter fluturoi mbi komunat veriore të Kosovës. Zëdhënësi i KFOR-it në Kosovë,...

Kuvendi mban dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Republikës së Kosovës sot mban dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë është thirrur lidhur me...

Temperatura të larta edhe sot

Fushat me presion të lartë atmosferik që kanë përfshirë Gadishullin e Ballkanit do të jenë të qëndrueshme edhe sot duke krijuar kushte...

Skenari serb për “katastrofë humanitare”, veriu i mbushur me mallra ushqimore e ilaçe

“Katastrofa humanitare” e paralajmëruar nga shteti serb në veri të Kosovës, po dëshmohet të jetë vetëm një skenar i radhës. Kjo pasi...

Shpërthim në qendër të Vjenës, 12 të lënduar

Së paku 12 persona kanë mbetur të lënduar nga një shpërthim në qendër të Vjenës. Disa ndërtesa kanë mbetur...