BMW sjell modelin e fuqishëm Z4

Derisa po afrohet premiera e modelit të ri Z4, shfaqen më shumë detaje rreth kësaj makine. BMW gradualisht zbulon një gjeneratë të re të roadsterit...

BMW tërheq 324.000 vetura për shkak të zjarrit të mundshëm

Prodhuesi gjerman do të tërheqë rreth 324.000 makina në Evropë, pas defekteve teknike të perceptuara që mund të shkaktojë një zjarr në motor, shkruan...

Mercedes-AMG S63 me fuqinë e njëjtë si Project One

Ky mund të jetë edhe sedani me tavan të hapur me katër ulëse, më i fuqishmi ndonjëherë Duke pasur parasysh se me 4.0-litra V8 që...

Lamborghini Urus arrin 90 km/orë brenda 2.93 sekondave (Video)

Kur Lamborghini debutoi Urusin shumë njerëz thanë se makina nuk ka të bëjë fare me markën Lambo dhe vlerat e saj tradicionale. Por a kanë...

Truqet e thjeshta që iu ndihmojnë parandalimin e avullimit të xhamave në makinë

Mëngjeset mund të jenë të vështira për t'u përballuar dhe dimri gjithmonë i bën ato më të ashpra, sidomos nëse jeni me makinë dhe...

Çfarë ndodhë kur e mbushni veturën me karburantin e gabuar dhe si të veproni

Keni bërë një gabim trashanik: keni vendosur naftë në veturën me motor të benzinës ose anasjelltas! Por, kritikat mënjanë, çfarë duhet të bëni tani? Çdo...

BMW M8 me tri forma të ndryshme

Në një botë që me sa duket nuk mund të mjaftohet kurrë me performancën e lartë të një makine, priten akoma edhe më tepër...

Nissan Leaf është vetura më e shitur në Evropë

Nissan Leaf është makina më e shitur në Europë, duke larguar Renauls Zoe jashtë fronit. Nissan ka kënaqësinë të shpallë në një komunikatë për shtyp...

VW rrit deri në një milion prodhimin e makinave

ATSH-DPA/ – Gjiganti gjerman i makinave Volkswagen planifikon të rrisë prodhimin në fabrikën e tij kryesore të prodhimit në Wolfsburg, në veri të vendit,...

500 km/orë – Hennessey synon të thyej rekord botëror

Prodhuesi amerikan i veturave supersportive pohon se modeli i tij i ardhshëm Venom F5 ka fuqi të mjaftueshme për të thyer kufirin psikologjik kur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Ministri Matoshi merr çmim ndërkombëtar

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka marrë një letër nga Fondacioni Let`s Do It World me seli në Tallinn të Estonisë...

Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere. Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi të Rusisë në Kinë

Sporti i xhudos vazhdon ta valëvitë lartë flamurin e Kosovës gjithandej nëpër botë. Sportisët e Kosovës në këtë sport, po paraqiten në nivel kampionësh në...

Veseli: Pas Ushtrisë, ofensivën e Serbisë do ta ndalim edhe me dialog

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Veseli tha se të gjitha procedurat kanë shkuar në rregull dhe se mbajtja e seancës në ora 14:00...

Ramush Haradinaj do të prezantojë draft-librin e madh për një marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar që në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë të prezantojë një drajt libër për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me...

Seanca për dialogun mbahet në orën 14:00

Seanca për dialogun me Serbinë e paraparë të mbahet sot në orët e paradites, është shtyrë për orën 14:00. Shefi i grupit parlamentar të PDK-së...

Vuçiç: Ushtria e Kosovës me ndihmë të SHBA-ve, Britanisë dhe Gjermanisë

 Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç vlerësoi mbrëmë se pas shumë vitesh kërcënimesh, “në mënyrë ilegale, kundërligjore”, zyrtarisht u formua Ushtria e Kosovës dhe tha...