Katër makinat më të mira në vitin 2017 (Foto)

0
Ky vit për nga automobilizmi do të sjellë shumë modele të reja, luksoze dhe me risi shumë të mëdha. Bazuar nga një raport i USN,...

BMW M8 me tre forma të ndryshme

0
Në një botë që me sa duket nuk mund të mjaftohet kurrë me performancën e lartë të një makine, priten akoma edhe më tepër...

Makina e parë elektrike “Made in Kosova”

0
Pesë të rinj nga Gjakova të mbështetur nga Fondacioni “Bonevet” dhe disa donatorë të tjerë, arritën pas dy vjetëve pune ta ndërtojnë...

Publikohet super-modeli i modifikuar i Mercedes G-Class

0
Lumma Design, kompani për modifikimin e veturave, ka publikuar modelin e ndërhyrë të serisë ‘G-Class’ të Mërcedes. Për këtë...

Turqi, pesë kompani do të nisin prodhimin e automjetit vendor

0
Pesë kompanitë e bashkuara turke Anadolu Group, BMC, Kok Group, Turkcell dhe Zorlu Holding planifikojnë të ndërtojnë automjetin e parë vendor. Kompania që do...

Trageti elektrik për 400 pasagjerë me bateri gjigande qëndron në det

0
Norvegjia gjithnjë e më shumë e pozicionon veten si pioniere në elektromobilitetin. Vendi nordik jo vetëm që dëshiron të ketë makina elektrike dhe avionë elektrikë...

Mercedes-Benz GLE e re. Fuqi e gjithanshme

0
Ndonjëherë nuk janë vetëm përmasat ato që përcaktojnë fuqinë dhe komoditetin e një mjeti. Janë një sërë komponentësh të kombinuara me një...

Makina e parë fluturuese ka shpejtësi prej 321 kilometra në orë

0
Makina e parë në botë që mund të “fluturojë” dhe të vozitet “me një shpejtësi të lartë prej 321 kilometra në orë...

Makinat që do të sjellë Ford gjatë 2019-ës (Foto)

0
Pasi Fordi lajmëroi më herët këtë vit që planifikon të eliminojë të gjithë linjën e makinave në rajonin e ShBA-ve, është koha të shohim...

SUV-i më i shtrenjtë në botë që i ngjan makinës së Batmanit (Foto)

0
SUV-i më i shtrenjtë në botë ka dalë në shitje, duke bërë që pasanikët të nisin garën për të futur në garazhin e tyre...