“Bisha” e re kineze, do të arrijë të prodhojë 800 kuajfuqi

'Motor Show'-i i Gjenevës është ekspozitë e automobilave në Evropë. Në të nuk janë vetëm kompanitë prodhuese të makinave nga Evropa, por se...

Turqia prezenton makinën e parë elektrike (FOTO)

Makina e parë elektrike e prodhuar në Turqi, u prezantua këtë të enjte në Stamboll. Makina ka ngjyrë të...

Testohet në vozitje Mercedesi “bishë” i vitit 2019 (Video)

Kompania prodhuese me më së shumti shitje në botë, "Mercedes", ka prodhuar modelin AMG E63 S si surprizë për vitin 2019. Krahasuar me...

Autobusë pa shoferë në Japoni (Video)

Vizitorët që do të vërshojnë në aeroportin Haneda të Japonisë për Lojrat Olimpike të Tokios në vitin 2020 mund ta gjejnë veten...

Gjermania fut në konsideratë kufizimin e shpejtësisë së makinave në autobanë

Propozimi i zbatimit të kufizimit të shpejtësisë së veturave në autobanë është "kundër praktikave të zakonshme", tha ministri i Transportit, Andrews Scheuer,...

Këto janë gjobat më të larta të shqiptuara ndonjëherë në botë

Varësisht nga shteti dhe vendi, gjobat që qëndrojnë për mos-zbatimin e rregullave të shpejtësisë variojnë për nga çmimi. Këto gjoba janë në proporcion...

Kjo reklamë futi në sherr tre gjigantët e prodhimit të makinave

Kompanitë e prodhimit të makinave, pretendojnë se Chevrolet ishte shumë nënçmuese në reklamën e re. Shume kanale televizive e kanë larguar përkohësisht reklamën kontroverse...

Provat që tregojnë se makinat elektrike nuk eksplodojnë në rast aksidenti (Foto)

Spekulimeve që i shoqëronin makinat elektrike, duket se kanë marrë fund njëherë e mirë Njerëzit janë të bindur se...

Konfirmohet Mercedes-AMG GT R Roadster me 577 kuaj fuqi

Pas zbulimit të modeleve A45 dhe A45 S së bashku me rezultatet e motorëve të tyre, tani kemi gjetur një tjetër model...

”Porche” i jep fund prodhimit të makinave me naftë

Tre vjet pasi ”Volkswagen” dhe markat e tjera gjermane të makinave mashtruan në testet e emisioneve të naftës, ”Porsche” vendosi në vitin 2018 që ...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Djali i Shkurte Fejzës punësohet në Zyrën e Kryeministrit, konkurrenti i tij thotë se...

Djali i këngëtares Shkurte Fejza, Arbër Behluli, është punësuar në Zyrën e kryeministrit Ramush Haradinaj. Publikimi i vendimit për...

PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat...

“Duhet ndalur kjo praktikë që dikush e ka më së afërti me pushtetin për të punësuar njerëzit e vet nga Partia Demokratike...

Mbi 25 mijë euro për pastrimin e veturave të ministrisë së Mjedisit

Pastrimi i veturave zyrtare, ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, do t’i kushtojë hiç më pak se 25 mijë e 500 euro.

Ish-ushtari i UÇK-së i lodhur me Kosovën: Bëra mbi 100 aplikime për punë, as...

Shumë familjarë të politikanëve të cilët janë aktualisht në pushtet janë rehatuar në pozita të ndryshme të punës nëpër institucione publike. Posta...

Policia rrit kontrollin në trafik, ndalon shoferët nën ndikim të alkoolit (Video)

Humbja e jetëve të njerëzve si pasojë e aksidenteve gjatë këtij fillim-viti ka qenë shqetësuese. Prandaj, Policia e...

Presidenti Thaçi e dekreton Projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Projektligji për statusin e punëtorëve të arsimit të viteve të 90-ta është dekretuar nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi.

MPB në gjumë, gazetari pro-rus paralajmëron rikthimin në Kosovë

Graham Phillps, gazetari pro-rus nga Britania po paralajmëron rikthimin e tij në Kosovë. I njëjti, me anë të disa...