Makina e parë fluturuese ka shpejtësi prej 321 kilometra në orë

Makina e parë në botë që mund të “fluturojë” dhe të vozitet “me një shpejtësi të lartë prej 321 kilometra në orë...

Këshilla të vlefshme: Si t’ia dilni gjatë vozitjes në mjegull

Dhjetori është një nga muajt më të pakëndshëm për drejtimin e një makine. Çdo ditë dëgjojmë paralajmërime nga ata...

Golfi i ri fotografohet në detaje në Portugali para daljes në treg

Në jug-perëndimin e Evropës, më saktësisht në Portugali, u mbajt një prezantim ndërkombëtar për media i Golf 8 para daljes në treg....

Nissan i ri me një karakteristikë të veçantë, do ketë tri palë ulëse

Brezi i ardhshëm i kompanisë japoneze Nissan Note arrin në treg për gjysmë viti. Modeli aktual Note ka dalë...

Keni gërvishtur veturën? Mund ta riparoni kështu, pa e dërguar tek mjeshtri

Aksidentet e lehta në trafik, ose ndonjë gërvishtje në ndonjë parking, janë situata nëpër të cilat kanë kaluar. Dhe...

Tesla tashmë ka marrë 140,000 porosi për kamionin elektrik, Cybertruck

Drejtori i Përgjithshëm i Tesla, Elon Musk zbuloi përfundimet e një automjeti krejt të ri elektrik që kompania është duke punuar, që...

Audi prezanton makinën e dytë elektrike sportive “E-TRON”

Do të vjen në Evropë në vitin 2020. Audi sapo ka bërë të ditur për makinën sportive të dytë...

Mercedesi debuton dy vetura me nga 600 kuaj-fuqi

Në panairin e veturave në Los Anxhelos, Mercedes, kompani prodhuese për automobila, ka prezantuar veturat Mercedes AMG GLE 63 dhe GLS 63.

Fillon prodhimi i BMW M8 Gran Coupe, versioni më i fuqishëm kushton 176 mijë...

Prodhuesi prestigjioz gjerman i veturave, BMW zyrtarisht ka filluar prodhimin e modelit M8 Gran Coupe. Në këtë fabrikë do...

BMW-ja përgatitet për ta rivalizuar Mercedesin me këtë veturë

BMW i4 po krijon një kërcënues serioz për Modelin Tesla 3. Sidoqoftë, i4 është vetëm një pjesë e sulmeve të ardhshme të...