Tesla synon prodhimin e 6,000 njësive Model 3 deri në fund të gushtit

Tesla ka njoftuar se do të fillojë prodhimin e 6,000 njësive të veturës Model 3 çdo javë deri në fund të gushtit. Njoftimi nga...

Një limuzinë si e Putinit. Prezantohet “bisha” e re e oligarkëve – FOTO

Një markë ruse makinash ka prezantuar një version luksoz të limuzinës 300-milionë dollarëshe të Vladimir Putinit. Mjeti Aurus, i shfaqur për herë të parë në...

Voziti së prapthi me 210 kilometra, një Audi të modifikuar që prodhon 1,200 kuaj...

Manovrim i mahnitshëm, megjithëse në një shpejtësi enorme Shumë vetura mund të voziten me shpejtësi mbi 200 kilometra në orë dhe atë për pak sekonda,...

Rivali i Teslas lanson super veturen elektrike

Kompania amerikane e veturave elektrike ‘Rivian Automotive’ ka vendosur të rivalizoj gjigantin ‘Tesla’ . Amerikanët kanë lansuar modelin e ri të veturave elektrike ‘R1S’. ‘R1S’ ka...

Gjermania fut në konsideratë kufizimin e shpejtësisë së makinave në autobanë

Propozimi i zbatimit të kufizimit të shpejtësisë së veturave në autobanë është "kundër praktikave të zakonshme", tha ministri i Transportit, Andrews Scheuer,...

Hyundai Venue shfaqet para prezantimit zyrtar (Foto)

Ky është crossoveri më i ri nga Hyundai, i shfaqur shumë më parë se që është planifikuar Tashmë dihet,...

Model 3 i Tesla mbizotëron në shitjet e makinave elektrike në SHBA

Automjeti i fundit me flamurin e Tesla-s ka mbizotëruar në tregun e automjeteve elektrike amerikane (EV) që nga debutimi i tij në vitin 2017.

Renault: taksi robotik deri në vitin 2024 do të bëhet realitet

Sipas shefit të Renault, Carlos Ghosn, duhet të zgjidhen vetëm disa shumë probleme ligjore në vitet e ardhshme në mënyrë që taksitë vetë-ngasëse të...

Veturat dizel po dalin jashtë përdorimit

Kërkesa për automjetet me naftë në Britani u shemb në mars me më shumë se një të tretën, duke e bërë numrin e përgjithshëm...

BMW sjell modelin e fuqishëm Z4

Derisa po afrohet premiera e modelit të ri Z4, shfaqen më shumë detaje rreth kësaj makine. BMW gradualisht zbulon një gjeneratë të re të roadsterit...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Formacionet zyrtare: Napoli – Liverpool

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Napoli – Liverpool. Kampioni në fuqi e nis mbrojtjen e trofeun në një...

Cakaj: Nuk do të kursejmë asnjë përpjekje për të mundësuar çeljen e negociatave për...

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se sot ka qenë i ftuar i posaçëm në...

Kanada, oficeri i sigurisë ka ofruar shitjen e sekreteve

Një kompani kanadeze në hije që shiste telefona celularë të koduar për kriminelët, nxiti një reagim zinxhiror që çoi në arrestimin e...

Vodhën sekretet shkencore në spital, çifti kinez e pëson keq në SHBA

Një çift kinezo-amerikan është arrestuar dhe përballet me akuzat se kanë vjedhur sekrete shkencore nga një spital pediatrik në Ohajo. Ky është...

Sulm vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në Kabul, 22 të vdekur

Si pasojë e një sulmi vetëvrasës pranë Ambasadës së SHBA-ve në kryeqytetin afgan Kabul, jetën humbën 22 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotim, këta janë numrat e...

Është organizuar ceremonia e tërheqjes së shortit nga KQZ, ku 25 subjektet politike janë në pritje që të tërheqin numrin e tyre...

“Likud” takim urgjent për shkak të pjesëmarrjes së lartë të votuesve arabë

Partia e djathtë izraelite Likud bëri thirrje për një takim urgjent sot për shkak të pjesëmarrjes së lartë në mjediset e komunitetit...