Njihuni me “Bishën” që do të mbrojë Presidentin Trump – FOTO

Duhen edhe pak muaj që ajo të dalë, por elementët përbërës së limuzinës së re të Trump, e quajtur “Bisha”, janë publikuar ende para...

Të gjitha modelet Porsche duhet të jenë tërësisht elektrike deri në vitin 2030

Prodhuesi beson se në pak më shumë se një dekadë, Porschet do të jenë të gjitha elektrike. Duke e parë që kompania Tesla tashmë ka...

Veturat dizel po dalin jashtë përdorimit

Kërkesa për automjetet me naftë në Britani u shemb në mars me më shumë se një të tretën, duke e bërë numrin e përgjithshëm...

Si ia vodhi VW dizajnin Mercedesit duke krijuar modelin Beetle

Beetle është një nga makinat më të famshme të Volkswagen. Por, është një fakt interesant sa i përket kësaj makine. Kur Adolf Hitler urdhëroi Ferdinand Porsche...

SUV-i më i shtrenjtë në botë që i ngjan makinës së Batmanit (Foto)

SUV-i më i shtrenjtë në botë ka dalë në shitje, duke bërë që pasanikët të nisin garën për të futur në garazhin e tyre...

Kina ndërton aeroplanin më të madh amfib në botë

Ky aeroplan është një cisternë gjigante për misione për fikjen e zjarreve të mëdha. Ky avion i quajtur Jiaolong që ka kuptimin e dragoit vërshues...

U është zbrazur akumulatori, ja si ta ndizni veturën me ndihmën e litarit! –...

Temperaturat tepër të ulëta mund ta dëmtojnë veturën tuaj, më saktësisht akumulatorin. Mirëpo, edhe nëse vjen deri te ky problem, është e rëndësishme ta...

Risia e Porsche? Një seri makinash hibride

Porsche është zotuar se do të prodhojë edhe më shumë variante të makinës së saj të parë sportive elektrike. Këtu përfshihet edhe një i...

McLaren hedh në treg “Panterën e Zezë”

Edicionet speciale të makinave zakonisht janë për koleksionistët, por në rastin e McLaren 570GT MSO Black Collection, është vetëm për ata që mund të...

Njihuni me makinën fluturuese

Prodhuesi holandez Pal-V International, e ka prezantuar në Geneva Motor Show 2018, versionin e makinës fluturuese, që është e gatshme të hyjë në prodhim. Personal...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pronarët e kiosqeve sërish në protestë, duan anulimin e konkursit

Pronarët e kioskave po protestojnë para Komunës së Prishtinës, duke kërkuar që në seancën e jashtëzakonshme të kuvendit, të anulohet konkursi për...

Ahmeti: Takimi me Mustafën ishte i frytshëm, sot vendosim për koalicionin me AAK-në

Kryetari i Lidhjes Demorkatike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa dhe kryetari i Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmetit janë takuar në mëngjesin e së...

Coutinho zgjedh numrin e famshëm të fanellës në Bayern Munich

Pak çaste më parë u zyrtarizua edhe huazimi i Philippe Coutinho te Bayern Munich nga Barcelona. ‘Bavarezët’ do të...

Mali i Zi paralajmëron padi ndaj përdorueseve të flamurit shqiptar

Ministria e Kulturës e Malit të Zi do të dorëzojë padi kundër organizatorit të festivalit tradicional popullor “Logu i Tërgajës” në Cem...

Isa Mustafa takohet me Shpend Ahmetin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, gjendet në një takim me kryetarin e Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmetin.

Sot dalin në shitje biletat e ndeshjes Kosovë – Çeki

Federata e Futbollit e Kosovës njofton se sot në orët e pasdites do të dalin në shitje biletat e ndeshjes kualifikuese për...

ZYRTARE: Philippe Coutinho është lojtar i Bayernit

Barcelona dhe Bayern Munich kanë arritur marrëveshje për huazimin e lojtarit Philippe Coutinho te klubi gjerman për sezonin 2019/20.