Kinë: Gjatësia e hekurudhës me shpejtësi të lartë do arrijë 35 000 km brenda...

Hekurudha me shpejtësi të lartë në Kinë do të arrijë një gjatësi prej 35 000 kilometrash, brenda këtij viti, duke zënë dy...

BMW-ja po përgatit rivalin e veturave elektrike me nam

Gjigandi premium gjerman BMW është duke përgatitur një model që do të garojë me sedanët elektrikë të konkurrentëve të tij më të...

Shpallet vetura më e mirë për blerje i vitit në Evropë

Opel Corsa e re debutoi këtë vit në Panairin e veturave në shtator në Frankfurt dhe për herë të parë përveç modelit...

Turqia do të prezantojë më 27 dhjetor veturën e saj të parë elektrike

Në 27 dhjetor, Turqia planifikon të bëjë prezantimin e prototipit të veturës së parë elektrike vendase. “ Themi ta paraqesim...

Publikohet super-modeli i modifikuar i Mercedes G-Class

Lumma Design, kompani për modifikimin e veturave, ka publikuar modelin e ndërhyrë të serisë ‘G-Class’ të Mërcedes. Për këtë...

Fabrika e Tesla-s në Gjermani, 500 mijë makina në vit

Tesla ka shumë fabrika në SHBA, ndërkohë që priten të hapen të reja në Kinë dhe Gjermani. Fabrikat që...

Hennessey Venom GT, një ndër veturat më të shpejta të prodhuara ndonjëherë

Hennessey Venom GT i vitit 2010 po konsiderohet si ndër veturat më të shpejta të prodhuara ndonjëherë. Vetura është...

BMW kundër Audi në borë: Cila fiton? – video

Audi kishte aktiv sistemin kundër rrëshqitjes, ndërsa shoferi i BMW e kishte fikur atë, cili mendoni se do të jetë fitues

BMW zbulon detaje të reja në lidhje me veturën e re elektrike

BMW ka zbuluar specifikime të reja teknike për modelin e saj të ardhshëm elektrik. Gjiganti bavarez do të lansojë...

Vetura e re e Toyota-s, ja sa kuaj-fuqi do ketë

Toyota Corolla do të ketë vetëm një version hibrid në tregje të caktuara në të ardhmen. Corolla tani përfshin...