Lamborghini Urus arrin 90 km/orë brenda 2.93 sekondave (Video)

Kur Lamborghini debutoi Urusin shumë njerëz thanë se makina nuk ka të bëjë fare me markën Lambo dhe vlerat e saj tradicionale. Por a kanë...

Smart pritet të shuhet

Fundi i gjeneratës aktuale të modelit Smart mund të thotë dhe fundin e këtij brendi të specializuar për prodhimin e veturave të vogla për...

Përgatitja e makinës për sezonin e dimrit

Dimri po afrohet, tani është koha e përshtatshme për ta përgatitur makinën për kushtet e dobëta të vozitjes te shkaktuara nga bora, shiu dhe...

Audi Q8, një performancë unike

Audi Q8 ofron një performancë unike dhe vjen me një dizajn fantastik SUV. Një skicë delikate integron një karakter sportiv në dobi të Audi Q8,...

Tesla arrin fitimin historik prej 311 milionë dollarësh

Tesla ka raportuar fitimin e saj tremujor, për herë të tretë në historinë e saj 15-vjeçare si kompani. Prodhuesi i makinave elektrike arriti një rekord...

Peugeot 508 vjen në gjashtë opsione (

Peugeot filloi shitjen e 508 të ri në Evropë duke lansuar imazhe të freskëta të këtij modeli. Kur në fillim të këtij viti paraqiti një...

Çfarë tregon matësi i karburantit përveç sasisë?

A e keni pyetur ndonjëherë veten për këtë? Në shumicën e veturave përkrah ikonës së pompës në treguesin e karburantit ka një shigjetë që tregon...

Gjermani, urdhërohet tërheqja nga tregu i 73 mijë makinave Opel

Autoriteteti i transportit në Gjermani deklaroi tha të premten se kishte urdhëruar prodhuesin e makinave Opel të të tërheqë 73.000 automjete diezel në mbarë...

Taksia e zezë e Londrës nga viti i ardhshëm edhe në rrugët e Parisit

Taksi vetura e zezë e Londrës nga viti i ardhshëm do të qarkullojë edhe në rrugët e Parisit, transmeton Anadolu Agency (AA). Prodhuesi i kësaj...

Njihuni me “bishën e re” BMW X7

BMW paraqiti sot modelin e tij më të madh SUV, i cili do të jetë në shitje në 2019. Vetura do të jetë globalisht e...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Në fundjavë mot i ftohtë, të dielën në mbrëmje priten edhe reshje bore

Ditëve të fundjavës masat e ftohta ajrore nga verilindja e kontinentit do të vazhdojnë të depërtojnë mbi rajon duke sjellë mot më të ftohtë...

Ambasadorja turke me katër brinjë të thyera, pritet të niset për shërim në Turqi

Ambasadorja turke në Kosovë, Kivilcim Kiliç ka katër brinjë të thyera. Këtë e ka konfirmuar edhe mjeku kujdestar, Avdush Bajgora. “Ambasadoren e kam pranuar unë si...

Ambasadorja turke ka marrë lëndime të rënda në aksident trafiku

Mjeku kujdestar tregon gjendjen shëndetësore të ambasadores turke. Ambasadorja e Turqisë në Kosovë, Kivilcim Kiliç, është përfshirë sot në një aksident të rëndë në rrugën...

Francë, miratohet definicioni i ri mbi kilogramin

Sistemi ndërkombëtar i matjes ka pësuar një ndryshim me një ridefinim të kilogramit dhe njësive tjera elementare, transmeton Anadolu Agency (AA). Në një takim të...

Turqi, burgim i përjetshëm për autorët e sulmit në Aeroportin Ataturk

Gjykata e Stambollit dënoi gjashtë persona me burgim të përjetshëm për sulmin terrorist të vitit 2016 në Aeroportin Ndërkombëtar Ataturk të Stambollit, raporton Anadolu...

“Si e morët vendimin për ta shitur Ronaldon për 100 mln euro”

Andre Villas-Boas është shprehur i befasuar me vendimin e Real Madridit për shitjen e Cristiano Ronaldos në afatin e fundit kalimtar. Portugezi i dha fund...

Barcelona rifillon bisedimet me Jordi Alba

Barcelona ka nisur kontaktet e para me mbrojtësin Jordi Alba. Këto bisedime po bëhen në mënyrë që të arrihet një marrëveshje që zgjatë qëndrimin e...