Gabimi i robotëve dërgon 300 vetura të shiten për hekur të vjetër

Gati 300 njësi SUV Subaru të prodhuara në korrik 2018, do të shkatërrohen dhe të shiten për hekur të vjetër, pas një gabimi të...

X7 bie nga froni, X8 do të jetë BMW më i shtrenjtë

Aktualisht, SUV më i shtrenjtë BMW është X7 xDrive50i M Sport me një çmim fillestar prej 122,425 dollarë. Megjithatë, së shpejti ai do të...

Audi-A e parë elektrike, mund të mbushet edhe në shtëpi

Audi do të bashkohet me Amazon për të shitur dhe instaluar sisteme të mbushjes së veturave në shtëpi për blerësit e e-tron. Marka luksoze gjermane,...

Makina më e lirë në botë nuk prodhohet më

Dhjetë vjet pasi Tata Nano u hodh në treg për 1.500 dollarë, prodhimi tani është i mbyllur. Prodhuesi indian i makinave Tata Motors ka mbyllur...

Nissan Leaf është vetura më e shitur në Evropë

Nissan Leaf është makina më e shitur në Europë, duke larguar Renauls Zoe jashtë fronit. Nissan ka kënaqësinë të shpallë në një komunikatë për shtyp...

Volkswagen pranon fajësinë për “mashtrimin me emetimin e gazrave”

Gjigandi automobilistik Volkswagen ka pranuar të premten fajin për mashtrimin që ka bërë me softuerin i cili ka shtrembëruar testet për rreth 600.000 automjete...

Teknologjia në veturat e ardhshme të “Mercedes” do t’i bëjë të lumtur të gjithë

Rregullatorët gjermanë kanë miratuar një sistem të ndërtuar nga Daimler dhe Bosch që lejon parkimin automatik të veturës, pa prezencën e shoferit.

Dy kompani autombilistike testojnë makinat pa drejtues

”Ford” dhe gjiganti kinez i internetit ”Baidu” do të realizojnë së bashku teste të vërteta të automjeteve inteligjente në Kinë, njoftuan sot dy kompanitë. ”Baidu”,...

VW tërheq nga tregu 75 mijë makina për shkak të rripit të sigurisë

Prodhuesi më i madh gjerman dhe një ndër prodhuesit kryesorë të veturave në botë, Volkswagen Group, do t’i tërheqë nga tregu rreth 75 mijë...

Tesla arrin fitimin historik prej 311 milionë dollarësh

Tesla ka raportuar fitimin e saj tremujor, për herë të tretë në historinë e saj 15-vjeçare si kompani. Prodhuesi i makinave elektrike arriti një rekord...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Pakistan, 25 të vdekur nga përplasja e një autobusi

Të paktën 25 persona përfshirë gjashtë fëmijë thuhet të kenë vdekur pasi një autobus u përplas në mal kur shoferi humbi kontrollin....

Kenia, të paktën 7 nxënës të vdekur nga shembja e shkollës

Një shkollë është shembur sot në kryeqytetin e Kenias, Nairobi, ndërsa zyrtarët thanë se të paktën shtatë fëmijë kanë humbur jetën, transmeton...

Vetëvritet një grua në veri të Mitrovicës

Një grua e moshës mbi 60- vjeçare, i ka dhënë fund jetës, duke kërcyer nga ballkoni i banesës. Ngjarja ka...

Të mërkurën fillon zyrtarisht fushata zgjedhore, ky është numri i votuesve dhe partive politike...

Fushata zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit zyrtarisht do të fillojë pasnesër më 25 shtator dhe do të zgjas 10 ditë. Në...

Shqipëria nuk gjen qetësi, edhe dy tërmete të tjerë në orët e para të...

Në orët e para të mëngjesit të sotëm dy tërmete të tjera kanë rënë në Shqipëri. Siç raporton Instituti...

Si u mbushën mbrëmë sheshet dhe rrugët e Tiranës nga alarmi fals për tërmetin

Një lajm i shpërndarë rreth orës 22:30 në disa portale ku paralajmërohej tërmet i fuqishëm në Durrës dhe Tiranë shkaktoi panik te...

Sonte mësohet emri i lojtarit më të mirë, në botë

Sonte duke filluar nga ora 20:30, në një ceremoni “gala” në Milano, do të mësohet emri i lojtarit më të mirë në...