Shkoda Octavia RS bëhet me version më të fuqishëm

Prodhuesi çek i veturave planifikon elektrifikimin e modeleve të veta në vitet e ardhshme dhe në mesin e tyre do të jetë edhe Octavia...

Ferrari fiton 69.000 euro për automobil, Bentley humb 17.000

Ferrari italian është prodhuesi më fitimprurës në industrinë e automobilave. Ndërsa të tjerët luftojnë për të ardhurat, të tilla si Nissan, e cila ka reduktuar...

Vetura më e shtrenjtë në botë, po shitet 18 milionë euro

Bugatti ka krijuar dhe ka shitur veturën më të shtrenjtë në histori për gati 18 milionë euro. “La Voiture...

Opel Combo Life, modeli i ri për familjen

Tre janë risitë që vini re në bordin e një makine të re Opel Combo Life, hapësira, komforti dhe pesë sediljet. Fantazia pa limit e...

Ndizet Mercedesi i harruar për 12 vjet

Mercedesi jo më kot quhet edhe ‘nëna e automobilizmit’, e që për këtë preferohet nga shumë njerëz. Ky Mercedes-Benz 407D që është një furgon i...

Pesë risi që do t’i sjellë BMW M5 2020

Besoni apo jo, janë bërë 35 vite që BMW filloi prodhimin e gjeneratës së parë M5. Në atë kohë, ka pasur gjashtë...

Mercedes me gjeneratën e re të klasës B (Foto)

Kompania gjermane e veturave është duke përgatitur gjeneratën e tretë të klasës B, me elemente elegante të marra nga klasa e re A. Makina në...

Mercedes-Benz zbulon çmimet e GLE 2019 në Gjermani

Mercedes-Benz ka njoftuar se GLE 2019 tani është në dispozicion për porosi në Gjermani, me një çmim fillestar prej 65,807 € për modelin bazë...

Kapet nga fotografët spiunë prototipi i Mercedes GLC Coupe

Fotografët spiunë kanë kapur kohëve të fundit një prototip të Mercedes GLC që po testohej, kështu që ndoshta ishte e pashmangshme që versioni i...

Thyhet rekordi i makinës më të shtrenjtë, Bugatti shitet për 11 mln dollarë

Firma Bugatti ka shitur makinën më të shtrenjtë në treg për 11 milionë dollarë. Çmimi real nuk dihet, por kjo shitje ka thyer...