Krijohen sensorët ‘anti braktisje’ për fëmijët

Mund të bëhet shumë shpejt i detyrueshëm, një pajisje e cila aplikohet në ndenjësen e fëmijëve në makinë, në mënyrë që të evitohen tragjeditë...

Audi RS7 i ri vjen edhe në version hibrid me plot 700 kuajfuqi

Në fund të vitit të ardhshëm në dispozicion për shitje do të jetë edhe versioni më i fuqishëm i familjes A7 së Audit, përkatësisht...

Audi përgatit rivalin e Teslës

Prodhuesi gjerman do të prezantojë në panairin e automobilave në Los Anxhelos konceptin e veturës luksoze elektrike, E-Tron GT. Me premierën e modelit më të...

Xhipi “Chevrolet” që po u “shpallë” luftë të gjithë xhipave tjerë

Chevrolet Colorado Zr2 Bison është versioni më ekstrem, për sa i përket makinave të destinuara për vozitje jashtë rrugës. Përgatitur nga fabrika për t'i...

VW investon 3.5 miliardë dollarë për modelin Golf 8

Volkswageni do të investojë 3.5 miliardë dollarë në fabrikën në Wolfsburg për të bërë gati gjeneratën e tetë të modelit Golf. Një pjesë e kësaj...

Prezantohet Porsche Panamera Sport Turismo më ekskluzive deri me sot (Foto)

Geneva Motor Show zakonisht përveç prodhuesve të veturave, sjellë edhe modele ekskluzive nga kompani të mëdha në industrinë e veturave të modifikuara. Pjesë e këtij...

Audi Q2 bëhet me rival nga Franca

Prodhuesi francez DS do të paraqesë një SUV kompakt elektrik në panairin e veturave në Paris në tetor, që do të rivalizojë Audi Q2. DS...

Vjen një rival “elektrik” për Tesla dhe Porsche

Drejtori i Polestar Tomas Ingenlat sheh Tesla dhe Porsche si konkurrentët kryesorë të kompanisë së tyre. Prodhuesi premium, i cili ka krijuar markën suedeze Volvo...

Kjo është limuzina luksoze e Putin, nuk dëmtohet as nga eksplozivët

Një markë ruse makinash ka prezantuar një version luksoz të limuzinës 300-milionë dollarëshe të Vladimir Putinit. Mjeti Aurus, i shfaqur për herë të parë në...

Mercedes paraqet modelet e reja E300e dhe E300de

Plug-in hibrid janë një zgjidhje e përkohshme midis automjeteve me motorë benzinë ose naftë që dominonin në shekullin e parë të industrisë së automobilave...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
174AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Kryetari i Diyanetit të Turqisë viziton Kosovën, takohet me myftiun Tërnava

Kryetari i Çështjeve Fetare të Turqisë (Diyanet), Ali Erbaş në kuadër të vizitës së tij në Prishtinë sot është pritur në takim nga kryetari...

Komisioni Evropian kërkon heqjen e romingut mes Kosovës dhe Serbisë

Tash e një kohë është përfolur një marrëveshje për heqjen e romingut mes shteteve të Ballkanit. Kjo iniciativë pritet që të niset nga Serbia. Këtë...

Rrëfehet një nga ish-klientët e Burdushit: Ai më shkatërroi motrën, ma ka sos shpirtin

Një nga ish-klientët e Burdushit, Afrim.M po kërkon ballafaqim me mjekun popullor në polici, prokurori e gjykatë. Burdushin po e akuzon se ia ka...

Mbi 1 mijë e 200 tiketa trafiku brenda 24 orëve

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka arritur të shqiptojë gjithësej 1mijë e 252 tiketa trafiku. Sipas raportit policor, gjatë periudhës së njejtë...

“Ferid Pashë Vlora” u kthye në Shqipëri

Në kuadër të panairit të librit në Tiranë, u organizua promovimi i libri të librit “Ferid Pashë Vlora të autorit turk Abdulhamit Kırmızı. Në këtë...

Pritet shkarkimi i Panucit

Pozita e Christian Panuccit duket se ka pranuar lëkundje të madhe pas humbjes 0:4 kundër Skocisë. Tekniku italian e ka gjetur vetën në pozitë shumë...

Zvicër – Belgjikë, Januzaj favorit – Ky është rezultati që dërgon tutje Xhakën e...

Edhe mbrëmja e sotshme do të na sjell përballje interesante në Ligën e Kombeve. Zvicër – Belgjikë do të jetë ndeshja më interesante që fillon...