Bentley prezanton makinën 2 milionë dollarëshe

0
Bentley ka prezantuar MUlliner Bacalar, një makinë kabriolet 2 milionë dollarëshe, me një pjesën e brendshme të bërë nga pemë të rëna...

Volkswagen tregon më në fund se si do duket Golf GTI

0
Dy javë përpara prezantimit në eventin e makinave në Gjenevë, janë publikuar pamje të Volkswagen Golf GTI të ri.

Po quhet “veturë lodër”, këtë makinë do ta lansojë Audi

0
Volkswagen Group ka njoftuar se do të prodhojë modelin Audi elektrike të vogël urbane në një të ardhme të afërt.

Autopiloti i makinës Tesla shpëtoi jetën e tre familjeve pas aksidenteve nga moti i...

0
Laurence Sanderson thitë se ishte mrekulli që familja e tij është gjallë pasi një pemë e vjetër 400 vjeçare u rrëzua duke...

Zbulohet çmimi dhe specifikat e Audi Q7 të ri

0
Firma prodhuese e makinave, Audi, ka lansuar specifikat e çmimin e modelit ‘Q7’ të ri. Q7 i ri posedon...

”Daimleri” shkurton 15.000 vende pune

0
Gjiganti gjerman i automjeteve “Daimler”, do të shkurtojë 15.000 vende pune ose 5.000 më shumë nga sa ishte planifikuar fillimisht, sipas mediave...

Vetura vetë-vozitëse pa timon, pedale e pasqyra anësore, fillon testimin në SHBA

0
Vetura e parë vetë-vozitëse e dizajnuar që të mos kontrollohet nga njerëzit, pasi nuk ka timon, pedale apo pasqyra anësore, ka fituar...

Makinat hibride emitojnë tre herë më shumë CO2 sesa tregojnë shifrat zyrtare

0
Makinat hibride me prizë mund të lëshojnë deri tre herë më shumë dyoksid karboni sesa reklamohen pasi testet e botës reale tregojnë...

Toyota Supra GRMN arrin me afro 400 “kuaj” këtë vit

0
Toyota Supra GRMN më e fuqishme do të shfaqet në vitin 2020, sipas mediave japoneze. Modeli i ri i...

Në 2030 shumica e automjeteve në tregun botëror do të jenë elektrike

0
Shitjet e automjeteve elektrike po rriten më shpejt nga sa pritej. Pritet të arrijnë 1/3 e tregut botëror të automjeteve deri në...

Artikujt e fundit

Kurti: Të bashkohemi kundër COVID-19 dhe pastaj të shkojmë në zgjedhje

0
Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka thënë se do t’i kthejë përgjigje presidentin Thaçi për mandatarit, por që nuk e ka prioritet.

Kurti paralajmëron vizitë edhe në komunat veriore

0
Kryeministri në detyrë Albin Kurti, ka thënë se do të vizitojë të gjitha komunat e vendit për t’i njohur për së afërmi...

Vdes edhe një pacient me koronavirus në Kosovë

0
Klinika Infektive e QKUK-së ka njoftuar sonte se sot më 09.04.2020 në orët e mbrëmjes, në Njësinë e Kujdesit Intensiv të kësaj...

COVID-19 në Kosovë/ 3882 persona nën mbikëqyrje, grupmoshat më të prekura 20-29 dhe 30-39...

0
Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë, Faik Hoti i ka prezantuar disa statistika në lidhje me koronavirusin në Kosovë. Hoti...

Vitia tregon orarin e ri të lëvizjes për komunat në karantinë

0
Ministri i Ministrisë së Shëndetësisë së qeverisë në detyrë, Arben Vitia, ka treguar orarin e ri për lëvizje brenda komunave në karantinë....

Masa të reja për Malishevën, qarkullimi kufizohet prej orës 14:00 deri në 6:00 të...

0
Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim për kufizime të reja të lëvizjes së njerëzve në komunën e Malishevës. Nga nesër prej orës...

“Terapia intensive s’do jetë për të gjithë”, Suedia gati për më të keqen

0
Pavarsisht qasjes indiferente e cila ua linte në dorë ndërgjegjjes së qytetarëve zbatimin e udhëzimeve për koronavirusin, Suedia po përgatitet për më...