Njihuni me makinën fluturuese

Prodhuesi holandez Pal-V International, e ka prezantuar në Geneva Motor Show 2018, versionin e makinës fluturuese, që është e gatshme të hyjë në prodhim. Personal...

Llapjani që e bëri të ri Mercedesin e vitit 1982 (Video)

Fatlir Kamerolli është një sportist me profesion, mirëpo ai ka bërë mrekulli me një makinë të tipit Mercedes, duke e shndërruar plotësisht në një...

Mësohen çmimet e Mercedes-Benz A-Classës së re (Foto)

Mercedes ka nisur të marrë porositë për klasën e re A në Gjermani, ku versioni bazë i A200 kushton rreth 30 mijë euro. Brezi i...

Shpallet makina më e mirë e vitit 2018 (Foto)

Është zgjedhur makina më e mirë e vitit 2018 në Europë.  Me 325 vota të 58 gazetarëve të specializuar, Volvo XC40 i mori fronin makinës...

Prezantohet makina e parë 100% elektrike (Foto)

Jaguar ka prezantuar modelin e tij të parë 100% elektrik. I-Pace është makina e parë që përdor platformën elektrike dhe një shembull që do të...

Ford Fiesta, VW Polo apo Seat Ibiza, mësoni cili është me i mirë (Foto)

A mundet VW Polo e re të marrë “kurorën” e më të mirit kur takohet me Ford Fiesta dhe SEAT Ibiza? Ky brez i tanishëm...

Prezantohet Porsche Panamera Sport Turismo më ekskluzive deri me sot (Foto)

Geneva Motor Show zakonisht përveç prodhuesve të veturave, sjellë edhe modele ekskluzive nga kompani të mëdha në industrinë e veturave të modifikuara. Pjesë e këtij...

Koncepti i ri i Volkswagen: makinë që ecën vetë dhe pa timon (Foto)

Volkswagen do të prezantojë në Ekspozitën e Gjenevës një makinë-koncept që do të ecë vetë, madje nuk do të ketë as timon. E quajtur I.D....

Misioni i pamundur në “Rrugën e Dragoit” kryhet nga ky Range Rover (Video)

Një Range Rover Sport elektrik ka arritur të ngjitet nw njw mision nw dukej tw pamundur, duke u bërë kështu vetura e parë e...

Mercedes-Maybach S-Class 2019, më luksozi që është lansuar ndonjëherë (Foto)

Gjatë muajit që vjen, Mercedes do ta prezantojë në panairin e Gjenevës, modelin S-Class më luksoz deri më tani. Për dallim prej pasardhësve, modeli që...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
134AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Pacientët detyrohen t’ia blejnë mantelat mjekëve para se të hyjnë në operacion

Pacientët e QKUK-së po detyrohen t`i blejnë vetë gjilpërat dhe penjtë kirurgjik e madje edhe mantelet sterile të mjekëve në mungesë të furnizimit të...

Chelsea fiton ndaj Leicesterit në vazhdime

Chelsea ka fituar në vazhdime ndaj Leicester Cityt me rezultat 1-2 dhe kështu u kualifikua në gjysmëfinale të FA Cup. Ishte një ndeshje e mirë...

Risia e Porsche? Një seri makinash hibride

Porsche është zotuar se do të prodhojë edhe më shumë variante të makinës së saj të parë sportive elektrike. Këtu përfshihet edhe një i...

“Demarkacioni në fazën finale, edhe deputetët që hezitojnë do ta mbështesin këtë proces”

Kryesia e Kuvendit tashmë ka caktuar seancën e Demarkacionit për ditën e martë, në orën 16:00. Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e...

“Mishi i dërguar në Kosovë ishte i destinuar për kafshët”

Kompania belge e mishit, “Vanlommel”, mishi i së cilës ishte asgjësuar në muajin shtator të vitit 2016 nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV),...

Asus ZenFone 5 i ngjashëm me iPhone X

Një nga trendet e këtyre muajve të fundit është përshtatja me nivelin e iPhone X nga telefonat Android. Të tillë si Leagoo S9, Asus ZenFone...

Spanja kushtëzon pjesëmarrjen në Samit: Kosova vetëm si pjesë e ndonjë komisioni të UNMIK-ut

Shteti spanjoll po vazhdon me qëndrimet kundër Kosovës. Tashmë qeveria e Spanjës ka paraqitur disa kushte që ndërlidhen me Kosovën, për pjesëmarrjen e...