Lepaja: Korrupsioni nuk mund të rritet më, e ka arritur limitin!

Nuk e kuptoj përse gjithë ky shqetësim lidhur me premtimin e ministrit të ri të drejtësisë lidhur me krimin e organizuar dhe korrupsionin. Krimi i...

Irani bllokon “Instagramin”

Gjykata në Iran ka vendosur të bllokojë përdorimin e rrjetit social më të popullarizuar të planetit, Instagramin. Zëvendësprokurori i...

Specialisti i embrioneve: “Myslimanja” gruaja më e pastër mbi sipërfaqen e tokës.

Specialisti i embrioneve: “Myslimanja” gruaja më e pastër mbi sipërfaqen e tokës. U konvertua në Islam specilaisti i embrioneve Robert Gajlhin, ishte mahnitur nga ajetet...

Albert Einstein: Ç’mund të mësosh nga sjelljet e çuditshme të një gjeniu

Shpikësi dhe fizikanti i famshëm Nikola Tesla u bënte ushtrime të këmbëve – çdo natë, ai vazhdimisht shkrythte gishtat e këmbëve, 100 herë për...

Tani vie aplikacioni që ju gjen vend parkingu

Të pasurit një makinë është përparësi, por mund të jetë edhe makth nëse jetoni në një qytet të madh. Nëse mendoni se bllokimi në...

Volkswagen paralajmëron se tarifat mund të shkaktojnë luftë tregtare

Kompania gjermane Volkswagen, prodhuesi më i madh evropian i automobilave, paralajmëroi se vendimi i administratës së Donald Trumpit për të vendosur tarifa për import...

Zbulohen detajet teknike rreth Huawei Mate 20 Pro

Celulari i ardhshëm i smartfonëve të Huawei vjen në vjeshtë. Thashethemet zbulojnë detajet e para teknike. Telefoni i ardhshëm i Huawei Mate 20 Pro mund...

“General Motors” shkurton 15 mijë vende pune

Presidenti Donald Trump dhe kryeministri kanadez Justin Trudeau u shprehën të zhgënjyer me njoftimin e bërë nga kompania "General Motors" se po shkurton 15...

Një limuzinë si e Putinit. Prezantohet “bisha” e re e oligarkëve – FOTO

Një markë ruse makinash ka prezantuar një version luksoz të limuzinës 300-milionë dollarëshe të Vladimir Putinit. Mjeti Aurus, i shfaqur për herë të parë në...

Studimet e fundit hedhin poshtë teorinë për skadimin e ilaçeve

Sa vjen e rritet numri i ekspertëve të cilët nuk besojnë më te datat e skadencave te ngjitura nëpër kutitë e ilaçeve. Por, sipas autoriteteve...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Brazil, vritet nga policia rrëmbyesi i autobusit

Vritet rrëmbyesi i armatosur, i cili në autobusin e shërbimit publik në Rio de Janeiro të Brazilit mbante 37 pengje duke i...

Emigrantët në pritje të ndihmës në anijen e bllokuar spanjolle të shpëtimit

Sipas organizatës joqeveritare spanjolle “Proactiva Open Arms”, migrantët në bordin e anijes së shpëtimit që është bllokuar në brigjet e Mesdheut të...

ASK: Mbi 38 mijë persona përfituan nga skema për veteranët e luftës

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar “Statistikat e Mirëqenies Sociale” për TM2 2019. Sipas ASK-së, nga skema...

Haki Abazi aderon në Vetëvendosje

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka mirëpritur aderimin e analistit politik Haki Abazi në zyrat e lëvizjes Vetëvendosje. Kurti thotë se...

Brazil, merr peng autobusin me 37 persona në bord, kërcënon ti vërë flakën

Një person i armatosur po mban peng mbi dhjetë persona në një autobus në Rio de Janeiro dhe kërcënon se do ti...

Limaj e Haradinaj s’arrijnë të dakordohen, s’ka marrëveshje për koalicion

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur pas takimit që ka pasur me kreun e Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limajn.

Vodhën 40 kg rërë nga plazhi, turistët rrezikojnë 6 vjet burg

Një çift turistësh pritet të dënohen me burg pasi dyshohet se kanë vjedhur një sasi rëre nga plazhet e pacenuara të Sardenjës.