Asnjë postim për tu shfaqur

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
162AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Në pritje të Fondit Pensional nga Serbia

Çështja e kthimit të Fondit Pensional të Kosovës nga Serbia, mund të përfshihet në kuadër të bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel. Shteti i...

SHBA largohet nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) janë tërhequr nga Këshilli për të Drejtat e Njeriut i OKB-së, duke e quajtur atë një “pellg për...

SHBA e Rusia pjesë e dialogut Kosovë-Serbi, Gjermania do përfaqësues special!

Derisa pritet vazhdimi i dialogut në Bruksel, në prapaskenën brenda Bashkimit Evropian përsëri ka ndërhyrje, Gjermania ka propozimin që në vend të shefes së...

Dialogu në nivel presidentësh, flet Presidenti Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaci dje ka konfirmuar se do të këtë takim të ri me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Ky takim do të...

Moti i ndryshueshëm, diell e vranësira

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe i vranët, i ngrohtë dhe i paqëndrueshëm, nga mesi i ditës me disa...

PSD mbledh partitë politikë në tryezë

Në Kuvendin e Kosovës, sot, mbahet tryeza e partive politike e thirrur nga Partia Socialdemokrate (PSD). Tryeza ishte paraparë të mbahej më 18 qershor, po...

Mosliberalizimi i vizave problem për bizneset

Oda Ekonomike e Kosovës (OEK) vlerëson se mosliberalizimi i vizave është ndër faktorët e ngulfatej së zhvillimit ekonomik dhe fuqizimit të sektorit privat në...