Përse gomat patjetër duhet të jenë të zeza dhe me asnjë ngjyrë tjetër

Çdo shofer, udhëtar dhe këmbësor e dinë që gomat janë të zeza, mirëpo përse është ashtu? Teknologjia ka përparuar shumë që kur është shpikur automobili...

Facebook vendos M asistentin dixhital

Rrjeti online tërheq pullën në ndihmësin e tij virtual M, i cili ishte në dispozicion përmes Messenger në Facebook në një version beta. Softueri mund...

Samsung me televizor të ri

"Modaliteti i ambientit" i gjeneratës më të fundit të Samsung-ut simulon pamjen e murit rreth e qark. Për ta bërë televizorin sa më pak të...

Gmail ‘pushtohet’ nga spami

Gmail është një prej postave elektronike më të mira në filtrimin e spamit dhe mesazheve keqdashëse, por një numër përdoruesish raportuan ditën e sotme...

Sfidon Youtube, Instagrami tashmë vjen edhe si televizion

Sot kompania e madhe Instagram ka publikuar një aplikacion të ri të quajtur IGTV, përmes të cilit do të keni mundësi të ngarkoni video deri në...

Dalloni mbushësin fals dhe origjinal për Samsung (Foto)

Përdoruesit e telefonave të Samsungut vazhdimisht janë ankuar në mbushësit apo në aksesorët tjerë fals. Së fundmi në Facebook janë publikuar disa fotografi nëpërmjet të...

Njerëzit po u largohen smartfonëve, drejt “telefonëve budallenj”

Çdo ditë e më tepër njerëzit po heqin dorë nga smartfonët dhe mediat sociale, ndërkohë që është rritur shitja e “telefonave budallenj”. “Daily Mail” raporton...

Telefoni i ardhshëm HTC do të ketë Snapdragon 855 dhe rrjet 5G

Më parë këtë vit, HTC njoftoi se po largonte gati një të katërtën e fuqisë punëtore. Kombinuar me një rënie prej 68 për qind të...

Tani robotët po zëvendësojnë edhe prindërit

Pak kohë më parë u përhapën lajmet se fëmijët do të mësonin dhe përgatiteshin në kopshte nga mësues robotë, madje u tha se fëmijët...

Apple prezanton iPhone XR, më pak i shtrenjtë

Kompania Apple do të ketë në raftet e 50 vendeve telefonin iPhone XR, versionin me ngjyrë dhe më pak të shtrenjtë nga një iPhone...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Sfungjeri i enëve strehon me miliona baktere. Ja sa shpesh duhet ta ndërroni

Sfungjerët e enëve përmbajnë më shumë baktere se edhe ndenjësja e tualetit. Sipas mikrobiologëve, sendet që përdorni për të pastruar enët e kuzhinës janë...

Distria Krasniqi e vendos flamurin e Kosovës mbi të Rusisë në Kinë

Sporti i xhudos vazhdon ta valëvitë lartë flamurin e Kosovës gjithandej nëpër botë. Sportisët e Kosovës në këtë sport, po paraqiten në nivel kampionësh në...

Veseli: Pas Ushtrisë, ofensivën e Serbisë do ta ndalim edhe me dialog

Pas përfundimit të mbledhjes së Kryesisë, Veseli tha se të gjitha procedurat kanë shkuar në rregull dhe se mbajtja e seancës në ora 14:00...

Ramush Haradinaj do të prezantojë draft-librin e madh për një marrëveshje me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka paralajmëruar që në mbledhjen e ardhshme të Qeverisë të prezantojë një drajt libër për një marrëveshje gjithëpërfshirëse me...

Seanca për dialogun mbahet në orën 14:00

Seanca për dialogun me Serbinë e paraparë të mbahet sot në orët e paradites, është shtyrë për orën 14:00. Shefi i grupit parlamentar të PDK-së...

Vuçiç: Ushtria e Kosovës me ndihmë të SHBA-ve, Britanisë dhe Gjermanisë

 Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç vlerësoi mbrëmë se pas shumë vitesh kërcënimesh, “në mënyrë ilegale, kundërligjore”, zyrtarisht u formua Ushtria e Kosovës dhe tha...

Rusia paralajmëron ulje të konsiderueshme të prodhimit të naftës

Ministri rus i Energjisë, Aleksandër Novak, njoftoi se vendi do të reduktojë gradualisht prodhimin e naftës, dhe se në fazën fillestare prodhimi do të...