Trump do të darkojë me shefin ekzekutiv të Apple Tim Cook

Presidenti Amerikan Donald Trump tha ditën e Hëne në rrjetin social Twiztter se do të organizonte një darkë me shefin ekzekutivi të Apple Tim...

Si po rrezikohemi nga Viberi-i i falsifikuar (Foto)

Programet e aplikacioneve false që e maskojnë vetveten si aplikacione të njohura janë një problem në rritje, pasi shumica e përdoruesve nuk janë në...

“Facebook” del jashtë funksionit në Shqipëri

Rrjeti social më i përdorur në mbarë botën ka pësuar probleme ditën e sotme. Problemet e para raportohen në vendin tonë, ku përdoruesit e...

Italia gjobit rëndë Apple dhe Samsung: Ngadalësuan modelet e vjetra

Autoriteti i Konkurrencës në Itali ka njoftuar këtë të mërkurë gjobitjen e dy kompanive më të mëdha të telefonëve celularë në botë Apple dhe...

Samsung tregon planin e saj për telefonët e palosshëm

Kreu i Samsung, DJ Koh ka thënë se kompania ka në plan të nxjerrë një telefon të ri të palosshëm çdo vit në tregje...

OnePlus mund të lansojë një telefon më të vogël

Telefonat këto ditë janë rritur në aspektin e madhësisë së ekranit dhe kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe pasi që shikimi i...

Aplikacionet transmetuese që duhet t’i ketë secili smart TV

Përpara se të blini një televizor smart, me qasje në internet, sigurohuni të konsultoni edhe aplikacione që iu ndihmojnë në transmetimin e programeve të...

Prezantohen telefonat e gjeneratës së re. Me 5 kamera dhe mbajnë 1 javë bateri

Panairi vjetor në Barcelonë i telefonisë së lëvizshme ka zbuluar edhe zhvillimet më të fundit të teknologjisë, e cila do të përmirësojë ndjeshëm cilësinë...

Twitter vendos rregulla të reja për postimet, edhe të politikanëve

Kompania Twitter është shprehur se do të nisë identifikimin dhe vlerësimin e postimeve të cilat thyejnë rregullat, madje edhe nëse ato bëhen...

Facebook ndërmerr një hap të madh drejt luftimit të llogarive të rreme

Facebook ka eksperimentuar në fshehtësi një sistem të ri të verifikimit të llogarive, që u kërkon përdoruesve të realizojnë një video selfie,...