Risia e Porsche? Një seri makinash hibride

Porsche është zotuar se do të prodhojë edhe më shumë variante të makinës së saj të parë sportive elektrike. Këtu përfshihet edhe një i...

Asus ZenFone 5 i ngjashëm me iPhone X

Një nga trendet e këtyre muajve të fundit është përshtatja me nivelin e iPhone X nga telefonat Android. Të tillë si Leagoo S9, Asus ZenFone...

McLaren hedh në treg “Panterën e Zezë”

Edicionet speciale të makinave zakonisht janë për koleksionistët, por në rastin e McLaren 570GT MSO Black Collection, është vetëm për ata që mund të...

Së shpejti, ndërtimi i një shtëpie mund të bëhet me 4000 dollarë!

Në të ardhmen e afërt, ndërtimi i një shtëpie mund të jetë aq e lehtë sa printimi i një bilete avioni. “New Story”, një...

Facebook ua mbyllë faqen ekstremistëve islamofob

Kur bëhet fjalë për respektimin e kushteve të përdorimit, Facebook është i ashpër dhe nuk toleron shkeljen e tyre. Viktimë e radhës e politikës së...

Bashkëpunim mes Instituteve shkencore Kosovë – Bullgari

Instituti Albanologjik i Prishtinës dhe Instituti Shkencor Maqedonas i Sofjes do të nënshkruajnë një marrëveshje të bashkëpunimit shkencor në fusha të interesit të përbashkët. Memorandumi...

Këtë letër duhet ta lexoj secili prind që ankohet për notat e fëmijës në...

I dashur prind Lexova me vëmendje mesazhin tuaj me ankesat për notat e djalit. Siç e prisja, ju nuk keni ankesa për shkollën, por për...

Ja si të fshini mesazhet e dërguara gabimisht në WhatsApp

WhatsApp i jep më shumë kohë rimendimit. Aplikacioni po zgjeron kohën e nevojshme për një pendim, për të fshirë gjëra që nisim apo thjesht...

Fëmijët sillen keq me shoferin, nëna ua jep një mësim të mirë! (Foto)

Një nënë kanadeze është bërë yll i rrjeteve sociale pasi i dënoi fëmijët e saj në mënyrë mjaft kreative, pas një faji që kishin...

Kreu fetar i Turqisë do të emërojë më shumë gra

Kreu i Çështjeve fetare të Turqisë tha se do të zgjedhin dhe emërojnë vendimmarrëse - teologe të reja muslimane në të gjitha krahinat. Duke folur...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
134AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Krimineli Assad bën paradë në Gutën e shkatërruar

Kreu i regjimis të Sirisë, Bashar al-Assad organizoi një paradë të vogël personale për suksesin e pjesshëm të masakrimit të një rrethine rebele të...

Buffon: U riktheva në Kombëtare për këtë arsye

Portieri legjendar, Gigi Buffon kishte paralajmëruar pensionimin nga Kombëtarja pas eliminimit nga Kupa E botës kundër Suedisë, shkruan indeksonline. Megjithatë, 40 vjeçari i është përgjigjur...

Analistët: Demarkacioni të marr epilog nesër, mosvotimi çon në rrëzimin e Qeverisë

Nesër pritet të jetë dita vendimtare sa i përket mbylljes së kapitullit për ratifikimin apo jo të demarkacionit. Deputetët e Kuvendit të Kosovës, nesër pritet...

Lëvizja FOL kritikon qeverinë për mospublikimin e kontratës së autostradës

Lëvizja FOL është njoftuar se Ministria e Infrastrukturës ka bërë ankesë kundër Aktgjykimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës, përmes së cilës është aprovuar si...

Banka islamike do të financojë 100.000 operacione për fëmijët afrikanë

Kreu i Korporatës Ndërkombëtare për Financimin e Tregtisë Islamike, Waleed al-Wohaib, ka deklaruar se Banka Islamike e Zhvillimit (IDB) ka krijuar një fond prej...

Formacioni i xhiros së 29-të në La Liga

Me ndeshjen Real Madrid – Girona është mbyllur xhiroja e 29-të e La Ligas. Real Madrid në Bernabeu, mposhti 6:3 katalanët e Gironas, për të...

Abuzimi me të dhënat, rritet presioni mbi Zuckerbergun

Themeluesi dhe shefi ekzekutiv i “Facebook”-ut, Mark Zuckerberg po përballet me thirrje gjithnjë e më të shpeshta, që të paraqitet personalisht në panelet e...