Universiteti turk jep mësim në përgatitjen e kafesë

Universiteti Okan i Turqisë në Stamboll ka filluar të ofrojë trajnime me orar të plotë për të përgatitur kafe, duke tërhequr menjëherë vëmendjen e...

Truqe për organizim në banesa të vogla – Funksionojnë aq mirë (Foto)

Gjetja e një vendi për ruajtjen e gjërave, sidomos në apartamente të vogla, është me të vërtetë e vështirë - raftet e ndryshme zakonisht...

Iphone më i ri sjell opsionin që të gjithë e duan në kameran e...

Selfie së fundmi është kthyer në footgrafinë më të rëndësishme. Prandaj kur në gjeneratën e re të iPhone-ve kamera e parme u bë 8-megapixel të...

A është kjo shtëpia më e bukur buzë detit? (Foto)

Kjo shtëpi kaq e bukur buzë detit ka dalë në shitje për një shumë befasuese: plot 2.95 milionë sterlina. Shtëpia gjendet në Devon të Anglisë. Pamja...

Jeni merakli i biçikletave? Tani mund ti përdorni edhe në ujë! (Video)

Për çiklistët të cilët nuk duan të ndalen me pedalim vetëm në tokë, tani ata mund të vazhdojnë edhe me një sport ujor. Një zgjidhje...

Për herë të parë, një finaliste me hixhab në Miss Anglia 2018

Një nga 50 finalistet e Miss Anglia 2018, është edhe 20-vjeçarja Sara Iftekhar nga Huddersfield (Britani e Madhe). Ajo do të garojë për kurorën...

Papagajtë skuqen kur kanë emocione, njësoj si njeriu!

ATSH-AFP/ – Po sikur papagajtë të skuqen njësoj si njeriu në situata të mbushura me emocione? Studiuesit janë akoma shumë larg për të kuptuar këtë...

Delfinët vizitojnë bregdetin e Durrësit, shikoni videon

Delfinët vizitojnë bregdetin e Durrësit. Mjeku Arben Rugia ka postuar në faqen e tij në facebo momentet fantastike teksa delfinët shoqërojnë anijen. "Mirëmëngjes nga Durrësi", shkruan...

Policia prangos personin që i kërkoi haraç teologut kosovar

Policia e Kosovës për rajonin e Gjilanit ka konfirmuar se ka arrestuar personin e dyshuar i cili kërcënoi përmes mesazheve profesorin e...

Turqi, vallëzimet në ajër që të lënë pa frymë

Në krahinën turke të Samsunit po mbahet festivali i sporteve ekstreme "Falcon Fest". Në ditën e katërt të tij, kërcyesit "base" bënë një shfaqje...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

VV-ja vizitë në Turqi, falënderon TIKA-n për projektet zhvillimore në Kosovë

Krerët e Lëvizjes “Vetëvendosje” kanë nisur turin e takimeve në Turqi. Kryetari i kësaj partie, Albin Kurti së bashku...

New York, protestë pas vdekjes së Morsit

Anëtarët e komunitetit egjiptiano-amerikan në New York kanë protestuar kundër qeverisë ushtarake në Egjipt, pasi presidenti i parë i Egjiptit i zgjedhur në rrugë...

Shqipëria fillon heqjen e tarifave roaming për kosovarët

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka bërë të ditur se tashmë Shqipëria ka filluar me implementimin e marrëveshjes për heqjen e...

Trump kërcënon me dëbimin e miliona emigrantëve

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, kërcënoi me dëbimin e miliona njerëzve që jetojnë ilegalisht në SHBA. Në...

Juventus rrit ofertën për Paul Pogban, alarmohet Reali

Juventusi po rrit përpjekjet e tyre për të nënshkruar me Paul Pogban por e pranojnë se ata do të përballen me konkurrencë...

Mediat gjermane: bllokim i përkohshëm i negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë

Mediat gjermane raportojnë se do të ketë një bllokim të përkohshëm të negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Mocioni drejt dështimit, opozita s’po mund t’i sigurojë 61 vota

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot konferencë për media. Temë kryesore e kësaj konference ishte të gjeturat e...