Në Mitrovicë hapet “Aqua Parku” “më i madh në vend e rajon”

0
Në qytetin e Mitrovicës është hapur parku ujor “Aqua Park” afër Liqenit Akumulues, i cili, sipas njoftimit për media të komunës së...

17 vendet ku mund të “blesh” një pasaportë dhe çmimi i tyre

0
Krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë për pasur një nënshtetësi të...

Londra tregon “bereqetin e pranverës”, zbukuron edhe autobusët (FOTO)

0
Pasagjerët që hipën sot në autobus për në Londër sot u mirëpritën me një pamje mahnitëse lulesh. Lulet nga...

Ja si do të duket brendësia e Golf 8-shit

0
Volkswageni ka treguar disa detaje për brendësinë e gjeneratës së re të modelit ‘Golf’. Skicat e publikuara në raportin...

Të fluturosh me erën, aventura e dy meteorologëve amerikanë

0
Meteorologët amerikan Mike Dorfman dhe Tom Padham janë rikthyer sërish në Malin Washington, në New Hampshire, për të fluturuar. Ashtu si...

“Ford GT” shpallet “mbreti i shpejtësisë”, arrin të kapë 485 km/h

0
Nuk janë veturat e Bugatti-t, as Hennessey-t e as Koenigsegg-it që arritën ta kapin shpejtësinë 485 km/h.

Grimerja “Sellma” e komplimenton në gjuhën serbe bijën e kriminelit Arkan

0
Grimerja kosovare e njohur si “Sellma” e cila operon në Prishtinë me sallon zbukurimi e ka komentuar me fjalë “të dashura” të bijën...

QKUK: Një profesor i huaj po aplikon një metodë të re të operacioneve

0
Në Qendrën Klinike Universitare është duke qëndruar doktori Diego Gonzalez Rivas, i cili po aplikon metodën më të re të operimeve me...

Rikthehet ‘Frozen 2’, filmi i animuar më i shikuar në botë

0
Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme ‘Frozen’, Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke nxjerrë trajlerin. Në...

Blerina Kllokoqi-Rugova dikur e bëri Thaçin lepurosh, ai sot e dekoroi dhe më pas...

0
Blerina Kllokoqi-Rugova, dizenjatorja kosovare, por edhe reja e ish-Presidentit Ibrahim Rugova kishte zgjedhur që vitin 2018 t’ua uronte ndjekësve të saj në...

Artikujt e fundit