Plotëso fjalën e kundërt

Janë dhënë disa fjalë të cilave duhet të i vëni përballë fjalën që përmban kuptimin e saj të kundërt. Shënoni përgjigjen tuaj përkitazi me numrin...

“Tapet me tulipanë” në Xhaminë Blu në Stamboll

Për të përkujtuar çlirimin e Stambollit, në sheshin e Xhamisë Blu në këtë qytet është përgatitur një "tapet me tulipanë" 1.453 metra katrorë, numër...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Trump: Pushtimi i Iranit do të ishte “vendim shumë i lehtë”

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka deklaruar se pushtimi i Iranit do të ishte një "vendim shumë i lehtë", në kohën kur...

Muriqi shënon për epërsinë e Fenerbahces

Fenerbahce ka kaluar në epërsi ndaj Ankaragucu. Pasi ishin në disavantazh, gjiganti turk ka kaluar në epërsi me rezultat 2-1,...

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë: 68 persona të lënduar nga tërmetet, 95 ndërtesa të...

Ministria e Mbrojtjes e Shqipërisë ka dhënë detajet e fundit sa i përket bilancit të tërmeteve që goditën vendin, e lëkundjet e të...

Brexit, BE-ja dhe Britania dakordohen për të vazhduar bisedimet

Bashkimi Evropian ka thënë se negociatorët britanikë dhe ata të BE-së janë pajtuar për të vazhduar diskutimet me qëllim të finalizimit të Brexitit, apo...

Aguero thyen rekordin e Wayne Rooney

Sergio Aguero ka thyer një rekord të mbajtur nga Wayne Rooney për t’u bërë lojtari i parë që shënoi në secilën nga gjashtë...

Ja zonat dhe pamjet e shkatërrimit që solli tërmeti në Shqipëri

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur vendin tonë. Sipas raportimeve të para të ardhura në redaksinë e Top Channel, epiqendra ishte në Durrës, shkruan...

Pas tërmetit, Thaçi i ofron ndihmë të pakursyer Shqipërisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se është shqetësuar pas ka dëgjuar për pasojat e tërmetit që ndodhi sot në Shqipëri.