“Mowgli – Legjenda e xhunglës”, vjen me një version të ri

0
Regjisori dhe aktori Britanik Andrew Serkins e merr “Librin e Xhunglës”, dhe me të ndërton një version të fortë dhe të errët, duke i...

Mund të marrin aq shumë mësim nga këta fëmijë! (Video)

0
Cdo mëngjes është i njëjtë për këta dy fëmijë. Ata zgjohen dhe vazhdojnë ditën me përqafime, për dallim nga fëmijët e zakonshëm që nisin...

Lodrat “slime”, shumë të dëmshme

0
Disa produkte me plastikë të butë për fëmijë që gjenden dyqanet e lodrave në Britaninë e Madhe mbajnë kimikate toksike katër herë më shumë...

Fehmi Ferati: “Burdushi i blente gazetarët për ta ftuar në emisione”

0
Moderatori televiziv Fehmi Ferati ka zbuluar një detaj që interesant se si “mjeku” popullor Hysri Peçani – “Burdushi” i “blente”  gazetarët për ta ftuar...

Rikthehet ‘Frozen 2’, filmi i animuar më i shikuar në botë

0
Gjashtë vite pas shfaqjes shumë të suksesshme ‘Frozen’, Disney konfirmoi rikthimin e filmit të animuar, duke nxjerrë trajlerin. Në...

Dieta e dimrit, ja 10 ushqimet e stinës

0
Shumë fruta dhe perime të stinës do të ishin ideale për të përballuar sa më mirë ndërrimin e stinëve dhe ardhjen e dimrit. Cilat do...

Këto foto tregojnë se si fëmijët bëjnë gjumë në vendet më të quditshme

0
Megjithëse fëmijët janë të njohur si shkaktarët më të mëdhenj të pagjumësisë për prindërit, ata per vete janë në gjendje të bëjnë gjumë të mirë...

Pushimet “Hallall” ja si dhe ku mund ti gjeni “pushimet e ëndërrave”

0
Është hapur së fundmi një faqe e re në internet për udhëtarët muslimanë, e cila përfshin një bazë të dhënash të restoranteve hallall dhe...

Çka nëse personazhet e filmave Dizni do të ishin musliman? (Komike)

0
Shumica prej nesh jemi rritur me filmat e animuar nga Dizni, të tranmetuar rrallë në TV, apo të blerë edhe më rrallë në kasetat...

Të fluturosh me erën, aventura e dy meteorologëve amerikanë

0
Meteorologët amerikan Mike Dorfman dhe Tom Padham janë rikthyer sërish në Malin Washington, në New Hampshire, për të fluturuar. Ashtu si...

Artikujt e fundit