Ja si do të duket brendësia e Golf 8-shit

0
Volkswageni ka treguar disa detaje për brendësinë e gjeneratës së re të modelit ‘Golf’. Skicat e publikuara në raportin...

Mund të marrin aq shumë mësim nga këta fëmijë! (Video)

0
Cdo mëngjes është i njëjtë për këta dy fëmijë. Ata zgjohen dhe vazhdojnë ditën me përqafime, për dallim nga fëmijët e zakonshëm që nisin...

Iphone më i ri sjell opsionin që të gjithë e duan në kameran e...

0
Selfie së fundmi është kthyer në footgrafinë më të rëndësishme. Prandaj kur në gjeneratën e re të iPhone-ve kamera e parme u bë 8-megapixel të...

Kryeministri holandez: ja pse e përdor biçikletën në punë

0
Kryeministri Hollandez Mark Rutte shpjegoi pse shkon në punë me biçikletë. “Unë nuk kam hipur në biçikletë për dhjetë...

Ja si duken sot vëllezërit e famshëm “Charlie bit me”

0
Videoja më qesharake e Youtube, që shumica prej nesh e kanë parë, është "Charlie bit my finger". Videoja ku vëllau i madh e lë...

Këto ndërtesa do t’iu habisin me format e tyre – FOTO

0
Kur ndërtoni një shtëpi, në shumicën e rasteve përfundimi është stili tradicional që i ngjason shumë edhe ndërtesave të tjera. Megjithatë, disa njerëz kanë ide,...

Bora nuk ndal fëmijët të stërviten në karate

0
Fëmijët e moshës ndërmjet gjashtë dhe 18 vjeçe në Penjaween të Irakut, seancat stërvitore në karate i bëjnë në ambient të hapur...

Ky djalë imiton “vështirësinë” e pirjes së tabletave

0
Për dikë është plotësisht normale, e gëlltitë me pak ujë dhe mbaron punë! Por për dikë, pirja e tabletave është torturë e vërtetë, që ngacmon...

Komplimentet, paratë apo picat motivojnë më shumë punonjësit?

0
Picat me aromën e këndshme janë ushqimi që na tundon më shumë, edhe pse nuk na këshillohet shumë ta konsumojmë.  Një studim i fundit...

17 vendet ku mund të “blesh” një pasaportë dhe çmimi i tyre

0
Krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë për pasur një nënshtetësi të...

Artikujt e fundit