Shoferi që ua ngritë flokët përpjetë (Video)

Ky është momenti që ngritë flokët përpjetë! Një shofer i kamionëve, më trimi që keni parë ndonjëherë, kalon nëpër një urë ngushtë prej druri...

Danezët i kërkojnë UNESCO-s: Mbrojeni lumturinë tonë!

Danimarka do t’i kërkojë Agjencisë Kulturore të Kombeve të Bashkuara, UNESCO, të njohë zyrtarisht konceptin e ‘hygge’, mënyra se si danezët e përkufizojnë gjendjen...

Superkinezi që zgjidhë rubikonët duke xhongluar (Video)

Nga 1.3 miliardë banorë sa ka Kina, cdo ditë na vijnë befasi në të gjitha sferat e jetës. Befasia e fundit e publikuar në...

Kështu zhvillohet loja “kile” në mënyrë profesionale (Video)

Loja “Kile” është loja më e shpeshtë që e kmi luajtur në fëmijëri. Në këtë lojë përfshiheshin tre apo më shumë lojtarë, që ndjekin...

Stambolli, aty ku macet e zakonshme bëjnë jetë të jashtëzakonshme (Foto dhe Video)

Me madhështinë arkitekturore, pikat turistike dhe kulturore, Stambolli është një nga destinacionet më të njohura të udhëtimit në botë. Përveçse është shtëpia e miliona...

Këto ndërtesa do t’iu habisin me format e tyre – FOTO

Kur ndërtoni një shtëpi, në shumicën e rasteve përfundimi është stili tradicional që i ngjason shumë edhe ndërtesave të tjera. Megjithatë, disa njerëz kanë ide,...

Shembull mbreselenes i humanitetit

Një shoqatë turke dërgoi dhurata për fëmijët në Sudan. Në video shihen pamje jashtëzakonisht mbresëlënëse tek fëmijet kur ata pranuan dhurat. Ndonjëher fëmijët tonë nuk...

Hoxhallarët në emisionin argëtues, aty edhe Shefqet Krasniqi (Foto)

Emisioni Super Sfida, i cili transmetohet në RTK, në vijim do të ketë një befasi për publikun, pasi musafIrët nuk do të jenë të...

Turqia thyen rekordin Guines me këtë bakllava (Video)

Një grup i kuzhinierëve në Turqi po thyejnë rekord botëror për bakllavanë më të madhe e cila peshon më shumë se gjysmë ton. Bakllava gjigante...

Nisin talljet me Donika Kadaj Bujupin, pas vendimit për rikthim në AAK (Foto)

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Donika Kadaj Bujupi është rikthyer në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, shkruan Periskopi. Lajmin për këtë vendim të papritur të...

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
158AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

“Medicus”, 8 vjet e gjysmë burgim për Lutfi Dervishin e Sokol Hajdinin

Gjykata Themelore në Prishtinë ka dënuar të akuzuarin, Lutfi Dervishi me 7 vjet e gjashtë muaj burgim për veprat “trafikim me qenie njerëzore” dhe...

Salah nuk do të prishë agjërimin për finalen e Champions-it

Ylli i Liverpulit, Mohamed Salah do të jetë me agjërim kur të luajë finalen e madhe të Champions League kundër Realit. Sulmuesi egjiptian po mban...

Trump anulon takimin me Kim Jong-un

Presidenti amerikan Donald Trump ka anuluar takimin e planifikuar me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un, duke thënë se është i papërshtatshëm në...

Trump i vendosur të ngre mur në kufirin me Meksikën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Donald Trump, ka kundërshtuar çdo vendim i cili nuk përfshin ngritjen e një "muri të vërtetë"...

Vrasësi i fëmijës 14-vjeç, me të kaluar kriminale

Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur mbrëmë në Karaqevë të Kamenicës. Gani Bërnjashi dyshohet se e la të vdekur të birin e tij...

UEFA Champions League- Stambolli do të presë finalen e vitit 2020

UEFA ka njoftuar se finalja e Ligës së Kampioneve 2019-20 do të mbahet në stadiumin "Ataturk" të Stambollit. Komiteti ekzekutiv i UEFA-s u takua sot...

Shkatërrohen tunelet e testimeve bërthamore të Koresë së Veriut

Koreja e Veriut ka hedhur në erë tunelet ku zhvilloheshin testet bërthamore, një masë për të ulur tensionet në rajon. Gazetarët e huaj në vendin...