Caktohen datat e ndeshjeve çerekfinale

Janë mësuar datat e ndeshjeve çerekfinale në Ligën e Kampionëve.


UEFA ka publikuar datat për katër ndeshjet çerekfinale të Ligës së Kampionëve, shkruan lajmi.net.

Dy ndeshjet e para do të luhen më 9 prill, dhe dy tjerat më 10 prill.

Ndeshjet e kthimit luhen menjëherë pas një javë, 16 dhe 17 prill.

Ndeshjet e para:

9 Prill: Liverpool v Porto

9 Prill: Tottenham v Man. City

10 Prill: Ajax v Juventus

10 Prill: Man. United v Barcelona

Ndeshjet e dyta:

16 Prill: Juventus v Ajax

16 Prill: Barcelona v Man. United

17 Prill: Porto v Liverpool

17 Prill: Man. City v Tottenham

SHPËRNDAJE