Cakaj: Jemi pranë vëllezërve turq në këto çaste të vështira të tërmetit

Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Turqinë sot.

Ai tha se shteti shqiptar qëndron pranë vëllezërve turq dhe lutjet janë për Turqinë, njofton Klan Kosova.

“Thellësisht i prekur nga tërmeti i fundit në Turqi. Në këtë momente të vështira ne jemi afër vëllezërve tanë turq që prekur nga tërmeti. Mendimet dhe lutjet tona janë për Turqinë”, ka shkruar Cakaj në Twitter.

Gent Cakaj@CakajGent

🇦🇱
🙏🏻
🇹🇷

Deeply concerned about the recent earthquake in #Turkey. In these difficult moments we are close to our #Turkish brothers affected by the earthquake. Our thoughts and prayers are for Turkey . @MevlutCavusoglu #PrayForTurkey819:51 PM – Jan 24, 2020Twitter Ads info and privacy59 people are talking about this

Ndërkaq, edhe presidenti kosovar Hashim Thaçi ka ngushëlluar popullin turk për fatkeqësinë që goditi dhe shprehi gatishmërinë që të dërgojë ekipet emergjente në qytetin e Elazigut.