Bosnja sërish goditet nga një tërmet

Një tërmet me fuqi prej 3,9 ballë sipas shkallës Rihter ka goditur sot në mëngjes Bosnjë dhe Hercegovinën, transmeton Anadolu Agency (AA).

Tërmeti është regjistruar në ora 5:23 në thellësi prej dy kilometrave, 60 kilometra në jug të Sarajevës, gjegjësisht dhjetë kilometra në verilindje të Nevesinjes, bëri të ditur Qendra Seizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Sipas të dhënave të Institutit Federal Meteorologjik të Bosnjë dhe Hercegovinës, mëngjesin e djeshëm, tërmete me fuqi 2,8 dhe 3,9 ballë goditën zonën afër Nevesinjes.

Vendi u godit nga një tërmet me magnitudë 5,4 ballë më 26 nëntor, pak kohë pas tërmetit shkatërrues prej 6,3 ballësh që goditi Shqipërinë.