Befasia e fillim vitit: Barcelona e do Edon Zhegrovën

Edon Zhegrova është bërë cak i shumë skuadrave evropiane. Edon Zhegrova është i gatshëm që të largohet nga nga Genk, pas periudhës së vështirë që kishte në klub.Talenti i Përfaqësueses së Kosovës është bërë cak i Milanit, ku Sportmediaset raporton se ata e duan si zëvendësues të Hakan Calhanouglut, përcjell lajmi.net. Por, skuadra rosonere është duke u rivalizuar tani nga Bracelona, që poashtu e duan transferimin e tij në këtë afat kalimtar. Zhegrova nuk ka luajtur rregullisht te Genk, ndërsa ka arritur të shënoi pesë gola dhe ka bërë tri asistime.