Barça ndalet edhe nga Bilbao

Ka përfunduar ndeshja në mes të Athletic Bilbaso dhe Barcelonës. Athletic Bilbao dhe Barcelona kanë ndarë pikët në javën e 23-të në La Liga, pasi ndeshja përfundoi, 0:0.Edhe pse të dyja skuadrat kishin shanse të mëdha për gol, portat mbetën të paprekura për më shumë se 90’ minuta. Barcelona ishte tejet më fat sonte, por edhe që Marc Andre-Ter Stegen ishte tejet i disponuar, duke shpëtuar disa gola të sigurt.Pas kësaj xhiroje, Barcelona gjendet në vendin e parë me 51 pikë, gjashtë më shumë se Real Madridi në vendin e dytë.
SHPËRNDAJE