Barca barazon me Villarrealin, humbë edhe vendin e dytë

Lionel Messi me një gol të bukur ka shpëtuar nga humbja Barcelonën, nga udhëtimi në Villarreal.

Ndeshja e zhvilluar në ‘El Madrigal’ mes Villarrealit dhe Barcelonës, ka përfunduar 1:1.Sansone në minutën e 49’, kaloi në epërsi vendasit.

Por, Barcelona nuk u dorëzua deri në fund dhe arriti të marrë së paku një pikë, duke barazuar me një gol të bukur të shënuar nga Messi nga goditja e lirë në minutën e 90-të.Pas 17 ndeshjeve Barcelona zë vendin e tretë me 35 pikë.

SHPËRNDAJE