Autorët Postime nga Lajme

Lajme

18676 POSTIME 0 KOMENTET

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Tragjedia në Sri Lanka, mes viktimave 3 fëmijët e miliarderit të njohur

Mes viktimave të tragjedisë në Sri Lanka janë edhe tre fëmijët e miliarderit të njohur Anders Holch Povlsen. Aksioneri...

Kosovarët në vendet e BE-së në hall, nuk iu njihen patentë-shoferët

Mosnjohja ndërkombëtare e dokumenteve personale të Kosovës është bërë shqetësim i madh për shumë qytetarë të Kosovës, të cilët jetojnë jashtë vendit.

Ushtria amerikane: Ne e ndihmuam kthimin e kosovarëve nga Siria

Në orët e vona të së premtes 110 qytetarë kosovarë janë kthyer nga Siria. E për t’u kthyer në...

Ikin mërgimtarët, kolona të gjata në Merdare dhe të Dheu i Bardhë

Mërgimtarë të shumtë arritën në Kosovë gjatë ditëve të fundit. Si shumë herë të tjera, edhe këtë pushim, ata zgjodhën...

Premtimi që Presidenti i ri iu bëri ukrainasve: Nuk do t’ju zhgënjej kurrë

“Nuk do t’ju zhgënjej kurrë”, ky është premtimi që komediani tashmë president, Volodimir Zelenski, i bëri mbështetësve të tij pas fitores historike...

290 viktima nga sulmi i koordinuar në Kisha e hotele në Sri Lanka

Rëndohet bilanci i tragjedisë në Sri Lanka, ku tre kisha dhe tre hotele u goditën nga shpërthime të organizuara, të dielën e...

Pendarovski dhe Siljanovska në “garë të vdekur”, fituesi do të dihet më 5 maj

Presidenti i ri i Republikës së Maqedonisë Veriore do të zgjidhet në raundin e dytë, pasi asnjë prej tre kandidatëve nuk fitoi...