Autorët Postime nga Lajme

Lajme

18666 POSTIME 0 KOMENTET

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
173AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Publikohen rezultatet e para të zgjedhjeve presidenciale në Maqedoninë Veriore

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) në web-faqen e saj ka publikuar rezultatet e para nga zgjedhjet për kryetar shteti.

Komediani Zelenskiy fitoi bindshëm zgjedhjet presidenciale në Ukrainë

Komediani ukrainas, Volodymyr Zelensky, pa përvojë politike ka fituar në zgjedhjet e balotazhit duke u bërë presidenti i ardhshëm i Ukrainës.

Punët e papërfunduara rrezikojnë fëmijët në kryeqytet

Prishtina, që nga paslufta vazhdon të ndërtohet pareshtur. Por, kompanitë që merren me ndërtimin e infrastrukturës rrugore jo rrallë...

Heqja e vizave, kërkesa e vetme unike e Kosovës në Berlin

Takimi i Berlinit, në të cilin, më 29 prill, do të mblidhen liderët e Ballkanit Perëndimor dhe ku nikoqir do të jenë kancelarja...

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare (Foto)

Vazhdon keqpërdorimi i veturave zyrtare nga ana zyrtarë të institucioneve të ndryshme shtetërore dhe publike. Qytetarë të ndryshëm po...

Shkaku i rriqrave, Instituti i Shëndetësisë Publike me apel për qytetarët

Instituti Kombëtar ka filluar zbatimin e masave parandaluese kundër etheve hemorragjike Krime Kongo Rriqrat në Kosovë tashmë kanë filluar...

Benzema het-trik ndaj Bilbaos

Real Madrid i ka fituar tri pikë në javën e 33-të në La Liga. Real...