Autorët Postime nga Mesazhi

Mesazhi

13107 POSTIME 0 KOMENTET

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Artikujt e fundit

Fletarrest ndërkombëtar për “bosët” e veriut

Me kërkesë të Gjykatës kompetente, në Ministrinë e Drejtësisë është dorëzuar urdhëresa për lëshimin e fletarrestit ndërkombëtar për tre persona, ndërsa këto...

OKB: Rreth 20 mijë refugjatë kanë hyrë në Evropë në vitin 2019

Që nga fillimi i vitit 2019, nëpërmjet rrugëve detare në Evropë arritën 19.830 emigratë të parregullt dhe refugjatë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Arrestohet “Molla e Kuqe”, i arratisuri nga Gjykata Speciale

I kërkuari nga Gjykata Speciale, Remzi Shala apo ndryshe i njohur me nofkën “Molla e Kuqe” është arrestuar. Arrestimin...

OKB zbulon 12 varre masive në Irak

Ekipi i Kombeve të Bashkuara (OKB), që heton krimet e kryera nga organizata terroriste DEASH në Irak, ka zbuluar 12 varre masive,...

Hetimet nisën për arrestimin e shqiptarit të dëbuar, policia habitet nga ajo që zbulon

Policia italiane  arrestoi në Ravena dy shqiptarët me inicialet  N.F., 35 vjeç dhe G.X., 25 vjeç për trafik armësh dhe droge. Gjatë...

Austri, opinionistët dënojnë ndalesën e shamisë për muslimanet

Opinionistët thonë se ndalesa për shamitë në shkollat fillore të Austrisë është qartë diskriminues ndaj muslimanëve dhe në kundërshtim me parimet e...

Siri, në Idlib dhe Hama në prill u vranë 38 fëmijë

Organizata ndërkombëtare për ndihmën e fëmijëve "Save the Children", bëri të ditur se në prill të këtij viti, 38 fëmijë u vranë...