Autorët Postime nga Mesazhi

Mesazhi

10656 POSTIME 0 KOMENTET

Rrjetet sociale

543,854FansaPëlqeje
176AbonentëAbonohu

Artikujt e fundit

Halil Kastrati në ditën e Ushtrisë e bën me shtëpi një veteran të UÇK-së

Kryetari i Shoqatës “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastrati, vazhdon t’i bëjë me shtëpi familjet që kanë kushte të rënda ekonomike në Kosovë. Përmes një postimi...

Senati amerikan kundër mbështetjes për sauditët në luftën në Jemen

Senati amerikan ka në plan të votojë të enjten një rezolutë për dhënien fund të mbështetjes amerikane për ndërhyrjen ushtarake të Arabisë Saudite në...

Si u kontrolluan dadot përmes Facebook dhe Twitter

Facebook ka nisur ta verifikojë me kujdes aplikacionin që kontrollon dadot e fëmijëve, ndërsa “Twitter”-i e ka bllokuar atë krejtësisht. “Predictim”, me seli në...

Lidhja mes pagjumësisë dhe tensionit të lartë – Zgjidhja e duhur që vjen në...

Një studim i fundit shkencor mbi tensionin ka zbuluar se njerëzit që vuajnë nga pagjumësia kronike janë tejet të rrezikuar nga tensioni i lartë...

OnePlus mund të lansojë një telefon më të vogël

Telefonat këto ditë janë rritur në aspektin e madhësisë së ekranit dhe kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe pasi që shikimi i...

Pas taksës 100 për qind, Kosova gjen alternativë për importin e mallrave

Pas vendosjes së taksës 100 për qind për produktet serbe dhe ato boshnjake, Kosovës i duhen tregje të tjera për të siguruar importin e...

Kapet duke kontrabanduar çamçakëz në vlerë 20 mijë euro nga Serbia

Sonte rreth orës 18:00, në afërsi të Skenderajt, ekipi në detyrë patrulluese i Antikontrabandës së Doganës, kanë vërejtur lëvizjet e dyshimta të furgonit të...