Arrihet marrëveshja, paqe mes Barcelonës dhe Atleticos për Griezmann

Barcelona dhe Atletico Madrid thuhet se kanë bërë një marrëveshje paqeje për çështjen Antoine Griezmann.

Barcelona u gjobit me 300 euro për fillimin e bisedimeve me Griezmann përpara se klauzola e lirimit të tij të ishte ulur nga 200 milionë euro në 120 milionë euro.

Sipas El Mundo, marrëveshja sheh që Barcelona të paguajë Atleticon 15 milion euro dhe të drejtat për të negociuar për pesë lojtarë të Atleticos, duke përfshirë Saul dhe Jose Gimenez, përcjell lajmi.net

Këto të drejta nuk janë detyrim për t’i blerë, por ato i japin mundësinë Barcelonës që të përputhet me çdo ofertë që Atletico merr për ata lojtarë.

Të dy klubet kishin rënë dakord të mbanin poste elektronike sekrete dhe biseda të zhvilluara midis Griezmann dhe përfaqësuesve të tij, të cilat zbuluan se transferimi i tij në Barcelona u konfirmua në mars.