Aksident tragjik në Gjilan: Vdes një 19 vjeçar, lëndohen rëndë tre të tjerë

Si pasoj e lëndimeve vozitësi, shqiptar shtetas i Kosovës (viti i lindje 2000), i veturës Veturës Mercedez, humb jetën gjersa, lëndime trupore marrin vozitësi i veturës Vektra dhe dy pasagjerët e veturës Mercedes, të cilët me urgjencë janë barte ne spitalin rajonal në Gjilan.

Si pasojë e lëndimeve të marra në një aksident ka humbur jetën një 19 vjeçar dhe tre të tjerë janë lënduar rëndë.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Uglar, komuna e Gjilanit, transmeton lajmi.net.

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me aksidentin:

Më 04 Korrik 2019 rreth orës 23:00, Policia e Kosovës në Gjilan ka pranuar një informatë për një aksident trafiku që kishte ndodhur në dalje të Fshatit Uglar, Komuna e Gjilanit.

Njësitet e trafikut Rajonal me urgjencë ju kanë përgjegjë rastit dhe kanë dal në vendin e ngjarjes.

Nga hetimet e para dyshohet se deri te aksidenti të ketë ardhur atëherë kur vetura e tipit Opel Vectra me targa 06 duke lëvizur nga Fshati Uglar në drejtim të Gjilanit me të arritur na dalje të fshatit, dyshohet duke mos përshtat shpejtësinë e lëvizjes kushteve te rrugës-kthese ne të djathtë kalon ne shiritin e majtë qarkullues dhe ndeshet me Veturën e tipit Mercedez me targa KS e cila ishte duke lëvizur nga drejtimi i kundërt.

Më ketë rast shkaktohet aksident, ku si pasoj e lëndimeve vozitësi, shqiptar shtetas i Kosovës (viti i lindje 2000), i veturës Veturës Mercedez, humb jetën gjersa, lëndime trupore marrin vozitësi i veturës Vektra dhe dy pasagjerët e veturës Mercedes, të cilët me urgjencë janë barte ne spitalin rajonal në Gjilan.

Në lidhje me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit i cili urdhëron që trupi i viktimës dërgohet ne IML- Prishtinë për Obduksion

Rasti mbetet nën hetime.

SHPËRNDAJE